Vila Prive

Olimpska regija - Plaka Litohoro / Grčka

FIRST MINUTE PONUDA !!!
10% POPUSTA ZA UPLATE U CELOSTI PRILIKOM REZERVACIJE!!!
5% POPUSTA ZA UPLATE U CELOSTI DO 01.05.2017.

Lokacija hotela:

Olimpska regija - Plaka Litohoro / Grčka

Location

App Hotel Oceanis
Greece
40° 6' 57.744" N, 22° 33' 23.778" E

Opis

Kategorija: 
6
Sadržaj vile: 
dvorište
parking
roštilj na otvorenom
sopstvena plaža
WI-FI internet
Sadržaj duplexa: 
čajna kuhinja sa posudjem i priborom
frižider
garnitura za sedenje na terasi
klima uredjaj
kupatilo sa toaletom
peškiri
terasa
tv
  • O vili
  • O mestu

Lokacija: Vila se nalazi na samoj plaži, u vikend naselju Plaka Litohoro od Soluna južno oko 80km.
Ova vila se ističe po mnogo čemu, ali ono što je pre svega čini jedinstvenom je blizina božanske planine Olimp. Priroda je bila blagonaklona pa je ovde osim predivnih pejzaža, zelenila i mora, obogatila područje i povoljnom klimom i omogućila da se uvek osećate prijatno bez obzira na letnje temperature. Osim što je očigledno da je na samoj obali mora, i što vas par stepenika deli do potpuno privatne plaže, ova vila nudi još mnogo toga što će upotpuniti vaše letovanje. Ovaj jedinstveni ambijent nikoga neće ostaviti ravnodušnim. Miris borovine koji vas dočeka ujutru podseća na to da se iznad vas izdiže veličansveni Olimp, i da Bogovi nisu uzalud birali ovo mesto za svoje stanište. Vila ima veliko dvorište u kome možete da sa svojom porodicom i prijateljima uživate u druženju, ali takođe ukoliko poželite privatnost imate dovoljno mogućnosti da pronađete svoj mir. Letnjikovac koji dominira u dvorištu ima veliki roštilji i garnituru za sedenje. Dovoljno je prostran da ovde mogu da u isto vreme borave svi gosti vile. Pored ovog letnjihovca, tu je još jedan manji, ali u još lepšem ambijentu, sakriven među borovima i iznad same plaže. Teren za košarku i manje igralište za decu su samo neke od mogućnosti koje pruža ova vila za kvalitetnan odmor. Veliki deo dvorišta je u prirodnoj hladovini borova. Privatni parking se nalazi u dvorištu. U ovoj vili možete iznajmiti pojedinačno dve smeštajne jedinice ili ukoliko je veće društvo u pitanju u vašem zakupu možete biti cela vila. Objekat sadrži velike apartmane: 1/6 dupleks i 1/9+2 triplex koji su veoma retki u našoj ponudi i zbog toga je toplo preporučujemo. Iz dvorišta se stepenicama spuštate na šljunkovito-peskovitu plažu koja je namenjena samo za goste. Vlasnik vile veoma dobro brine o plaži, uređuje je i organizuje kako bi gosti mogli da je neometano da uživaju na njoj.

Prvo veće mesto je Leptokarija koja je od vile udaljena 5.5km. Ovde se nalazi čuveni lanac makreta Lidl.

Tip smeštaja:
1/6 duplex – u jednoj prostoriji kuhinja, 2 kanabea  u prizemlju, kupatilo. Na spratu dve odvojene prostorije, u obe po dva obična ležaja, kupatilo.
1/9+2 triplex- u jednoj prostoriji kuhinja, 2 kanabea  u prizemlju, kupatilo. Na spratu tri odvojene prostorije, u jednoj dva obična ležaja, drugoj bračni ležaj i trećoj dva obična ležaja i kanabe, kupatilo.

U pojedinim slučajevima moguća su odstupanja mera ležaja od našeg standarda.
Grčki standard za normalni ležaj je 185cm-200cm sa 75-90cm, a bračni ležaj (dve osobe) 185–200cm sa 120–155cm.
 
Korišćenje klima uređaja i WI-FI interneta - BESPLATNO.


GPS KOORDINATE: 40°06'57.7"N 22°33'23.7"E

Litohoro je samo nekoliko kilometara udaljen od mora i savršena je turistička destinacija u svako doba godine. Nalazi se u podnožju najvišeg vrha planine Olimp, Mytikas (2.918 m). Ovim slikovitim mestom dominira tradicionalna arhitektura Makedonije koja je okružena bujnom vegetacijom. Naselje datira iz 14. veka, kada su većinu stanovnika činili pomorci, a u mestu je bilo i dosta tekstilnih radionica. Danas je ovo dobro organizovano turističko mesto sa kvalitetnim hotelskim sadržajima i uslugama i omiljeno je polazište za planinarenje ili izlet na Olimp - prebivalište bogova.

Stara tradicionalna četvrt grada - uske ulice, kuće izgrađene u tradicionalnom makedonskom stilu i mali trgovi bairia između starih kuća, ostavlja posetoce bez daha. Na ulazu u grad nalazi se park borova Katounia kroz koji treba prošetati, kao i posetiti sportski i kulturni centar, Muzej pomorstva i narodne umetnosti i upoznati se sa bogatom pomorskom tradicijom Litohora.

Na ovom području nalaze se i izvanredni verski spomenici i mesta hodočašća koja treba posetiti. Slikovita gradska crkva Agia Paraskevi smeštena je između poslednjih kuća na zapadnom kraju grada. Pored crkve Agioi Apostoloi nalazi se fontana sa hladnom vodom sa Olimpa, kojom posetioci i meštani mogu da ugase žeđ. Dalje uz planinu, dolazi se do crkvice Profitis Ilias sa prelepim panoramskim pogledom.

U blizini, u Skali, na mestu drevnog grada Pimpleia, nalazi se novi manastir Agios Dionisios. Manastir se preselio na svoju današnju lokaciju nakon što su Nemci 1943. uništili impresivni utvrđeni manastir iz 16. veka. Može se posetiti i Crkveni Vizantijski muzej u kojem se nalaze istorijski rukopisi, kao i retki crkveni brodovi i odeća . Tu je i mala crkva ispod ogromnog platana, posvećena Svetom Kosmasu Aitolosu koji je propovedao u senci ovog drveta u doba otomanske okupacije.

Nedaleko od Litohora su i drevni grad Dion i muzej Vergina, u kojima je predstavljen život porodice Aleksandra Velikog, kao i tradicionalno, drevno, živopisno planinsko selo Panteleimonas.

Litohoro se uvek povezuje sa izletima na planinu Olimp, planinu starogrčkog mita. Od grada, do ovog područja neverovatne lepote, stiže se kroz klisuru reke Enipeas. To je prvi nacionalni park Grčke ustanovljen još 1938. godine. Prostire se na površini od 45 km2 prekrivenoj hrastom, crnim i belim borom, bukvom, alpskom vegetacijom i oko 1700 biljnih vrsta, od kojih su 23 endemske. Impresivna fauna uključuje 32 vrste sisara, 108 vrsta ptica, među kojima su retki lešinari, mnogi reptili, insekti i leptiri. Olimp je UNESCO proglasio za rezervat prirode 1981. godine.

Na oko 8 km od centra mesta Litohoro nalazi se i njegova plaža. Duga je, pretežno šljunkovita, uređena, sa ležaljkama i suncobranima i zbog kristalno čistog mora nosilac je prestižne nagrade Plava zastavica. Na plaži, kao i u samom mestu, mogu se naći lokalni kafići i barovi, kao i uzo barovi i taverne u kojima je uživanje u lokalnim specijalitetima makedonske kuhinje zagarantovano.

Cenovnik broj 1 (važi od 01.11.2016)

.

 

Vaše letovanje 2017 može da počne!

  • Cenovnik leto 2017
  • Prevoz leto 2017
  • Program putovanja
  • Uslovi plaćanja
  • Opšti uslovi putovanja
Cenovnik za sopstveni prevoz.
Cene su u Eur, po smeštajnoj jedinici/ celoj vili, najam za 10 noćenja.
Tip smeštaja 15.06.-
25.06.
25.06.-
05.07.
05.07.-
15.07.
15.07.-
25.07.
25.07.-
04.
08.
04.08.-
14.08
14.08.-
24.08.
24.08.-
03.09.
03.09.-
13.09.
1/6 duplex / mezoneta 565 735 865 975 975 975 975 795 525
1/9+2 triplex / mezoneta 845 1095 1395 1645 1645 1645 1645 1195 735
Najam cele vile (max 17 osoba) 1335 1735 2145 2485 2485 2485 2485 1885 1195
Napomene
-Uslovi za decu u studiju / apartmanu • dva deteta do 10 godina starosti mogu koristiti jedan ležaj. Dete 0-3 godine može u studiju / apartmanu da boravi bez sopstvenog ležaja.
-Korišćenje klima uređaja, WI-FI interneta i peškira - BESPLATNO.
-AGENCIJA NE MOŽE GARANTOVATI BRZINU INTERNETA I NIJE ODGOVORNA U SLUČAJU SLABOG SIGNALA ILI NESTANKA INTERNETA USLED TEHNIČKIH PROBLEMA GRČKIH OPERATERA.

 

 
POLASCI ZA PARALIJU, OLYMPIC BEACH, NEI PORI, LEPTOKARIJU, PLATAMON, HANIOTI, PEFKOHORI, ASPROVALTU, NEA VRASNU, STAVROS, OFRYNIO BEACH, JERISOS, NEA RODU, URANOPOLIS
POLAZAK ZA
SITONIJU
POLAZAK ZA
TASOS
POLAZAK ZA
SIVOTU
POLAZAK ZA 
EVIJU
POLAZAK ZA
PILION
MILINA
POLAZAK ZA
KEFALONIJU
Mesto polaska Vreme polaskaVreme polaskaVreme polaska Vreme polaskaVreme polaskaVreme polaskaVreme polaska
BEOGRAD
(mesto polaska biće naknadno objavljeno)
18,0021,0017,0014.3015.0019,0013,00
POŽAREVAC (naplatna rampa-restoran "Požarevačka petlja")18,3021,3017,3015.0015.3019,3013,30
SMEDEREVO (Motel Kolari)18,3521,3517,3515.1515.4519,3513,45
VELIKA PLANA (Motel Plana)18,4021,4017,4015.4016.1019,4014,10
MOTEL STARI HRAST18,4521,4517,4515.5516.2519,4514,25
MOTEL KOŠUTA19,0022,0018,0016.1516.4520,0014,45
JAGODINA (B.S. "Coral") ili (B.S. “Lukoil“ na autoputu)20,0023,0019,0016.3017.0021,0015,00
ĆUPRIJA (Motel Ravanica)20,1523,1519,1516.4517.1521,1515,15
PARAĆIN (Restoran Tito)20,2023,2019,2016.5017.2021,2015,20
POJATE (Motel Evropa)20,3023,3019,3017.0017.3021,3015,30
ALEKSINAC (B.S. Jugopetrol)20,4523,4519,4517.1517.4521,4515,45
NIŠ (B.S. preko puta Hotela Nais)21,1500,0020,1517.3018.0022,1516,00
LESKOVAC (Motel Atina)22,000,4521,0018.3019.0023,0017,00
VRANJE (B.S. Jugopetrol)23,302,1522,3020.0020.3000,3018,30
 
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
•Beograd... 60€ / 40€ •Jagodina... 55€ / 35€ •Niš... 50€ / 30€
Dete do 3 godine bez doplate - nema sopstveno sedište.
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
•Beograd... 60€ / 40€ •Jagodina... 55€ / 35€ •Niš... 50€ / 30€
Dete do 3 godine bez doplate - nema sopstveno sedište.
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
• Beograd... 80€ / 65€ •Jagodina...75€ / 60€ •Niš... 70€ / 55€
Dete do 3 godine bez doplate - nema sopstveno sedište.
U cenu prevoza uručunata je cena trajekta Keramoti-Limenas-Keramoti.
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 12 godina starosti
 • Beograd... 80€ / 65€ •Jagodina...75€ / 60€ •Niš... 70€ / 55€
Dete do 3 godine bez doplate - nema sopstveno sedište.
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
•Beograd... 70€ / 60€ •Jagodina... 65€ / 55€ •Niš... 60€ / 50€
Dete do 3 godine bez doplate - nema sopstveno sedište.
U cenu autobuskog prevoza je uračunata karta za trajekt na relaciji Glifa – Agiokampos – Glifa
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
• Beograd... 70€ / 60€ •Jagodina... 65€ / 55€ •Niš... 60€ / 50€
Dete do 3 godine bez doplate - nema sopstveno sedište.
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
• Beograd... 80€ / 70€ •Jagodina...75€ / 65€ •Niš... 70€ / 60€
Dete do 3 godine bez doplate - nema sopstveno sedište.
Doplata za trajekt na relaciji Kilini-Poros-Kilini - 10€.
NAPOMENE:
• MOGUĆNOST TRANSFERA IZ SUBOTICE, SOMBORA, ŠABACA, KIKINDE, ZRENJANINA,  VRŠCA, NOVOG SADA, ALIBUNARA i PANČEVA.
• Cena autobuske karte u jednom pravcu se umanjuje od cene povratne karte za odrasle -20€, za decu do 10 godina -10€.
• Za putnike koji putuju autobuskim prevozom, polazak je dan ranije u odnosu na datum iz tabele.
• Organizator putovanja zadržava pravo da vrši transfer drugim/manjim vozilom (po potrebi agencije) od medjustanice ili krajnje autobuske stanice do odredišta iz aranžmana ili od polazišta autobusa ili odredišta iz aranžmana do medju stanice gde se ulazi u autobus do krajnje stanice.
• Tokom sezone, moguća je promena mesta I vremena polaska.
• Putnik je dužan da se lično informiše u agenciji o mestu i vremenu polaska, jedan dan pred put.
• Putnik je u obavezi da na dogovorenom mestu polaska bude 30 minuta pre ugovorenog vremena polaska.

 

SA PREVOZOM

1. Dan – Polazak iz Beograda u poslepodnevnim časovima (mesto polaska biće naknadno objavljeno). Proveriti 3 dana pre putovanja tačno vreme i mesto polaska autobusa. Vožnja kroz Srbiju i Makedoniju prema Grčkoj.
2. Dan – Dolazak u jutarnjim časovima. Smeštaj od 14:00 časova (postoji mogućnost ranijeg ulaska).
3. – 11. Dan – Boravak u izabranom smeštaju na bazi odabrane usluge.
12. Dan – Napuštanje smeštaja do 09:00 časova. Slobodno vreme. Polazak za Srbiju u poslepodnevnim časovima po lokalnom vremenu (za tačno vreme povratka informisati se kod predstavnika agencije).  Vožnja kroz Grčku i Makedoniju prema Srbiji.
13. Dan – Dolazak u Beograd u prepodnevnim časovima.
 
Napomena: polazak autobusa je dan ranije u odnosu na datum iz tabele.

 

SOPSTVENI PREVOZ

1.dan Dolazak u apartman/studio. Smeštaj posle 14:00 časova (postoji mogućnost ranijeg ulaska) u određeni tip smeštaja prema uplaćenoj rezervaciji.

2.dan do predposlednji dan boravak na bazi uplaćenih usluga. Slobodno vreme.

Poslednji dan. Napuštanje  apartmana/studija  do 09:00 časova.

USLOVI I NAČIN PLAĆANJA

a)  UPLATA U CELOSTI

 Za uplatu u celosti odobrava se popust koji će za svaki konkretan period biti objavljen na sajtu,kao zvanični  dokument,sastavni deo važećeg kataloga.


b) UPLATA DO POLASKA

40% akontacije prilikom rezervacije (sklapanja ugovora),ostatak najkasnije 15 dana pre putovanja.


c) ODLOŽENO PLAĆANJE

40% akontacije prilikom rezervacije (sklapanja ugovora), ostatak u jednakim mesečnim ratama, po obračunu, do 25.12.2017. Dospeće rata je 15. , 20. i 25. u mesecu. Za rate koje dospevaju za naplatu posle iskorišćenog aranžmana obavezno je deponovanje čekova građana kod organizatora, kao garancija plaćanja,najkasnije 15 dana pre putovanja.


d) KREDITI BANAKA

Realizuju se na osnovu profakture dobijene od organizatora,po uslovima banke na dan sklapanja ugovora. Poslovne banke: Banka Intesa, Vojvođanska banka, Komercijalna banka, Raiffeisen banka, EFG  banka.
Napomena: Potvrdu da je kredit odobren kupac (korisnik kredita) dostavlja agenciji  najkasnije 5 dana od dana izdavanja profakture.
 

e) PLATNE KARTICE

Platnim karticama (Visa, Master, Maestro, American Express,Dina)
Za korisnike kreditnih kartica - Visa i MasterCard,  Banke Intesa – mogućnost plaćanja do 6 rata bez kamate.
Za korisnike kreditne kartice – Visa,  Banke Poštanska Štedionica - odloženo plaćanje do 75 dana, a nakon toga je plaćanje u deset jednakih mesečnih rata, bez kamate.


f ) ADMINISTRATIVNA  ZABRANA

40 % akontacije prilikom rezervacije (sklapanja ugovora ), ostatak u jednakim mesečnim ratama, putem overene administrativne zabrane (formular korisniku izdaje organizator), do 25.12.2017. Dospeće rata je 15.,20. i 25. u mesecu.

 

NAPOMENA: Plaćanje se vrši u dinarskoj protivvrednost , na dan uplate po prodajnom kursu za efektivu poslovne  Banke Intesa.Obavezno proveriti kurs evra prilikom rezervacije i uplate.

Započeti način plaćanja se ne može menjati.