Vila Alkyon Luxury Resort

Sivota / Grčka

 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota
 Letovanje Grcka Sivota

FIRST MINUTE PONUDA !!!
15% POPUSTA NA SMEŠTAJ ZA UPLATU U CELOSTI DO 31.12.2017 !!!
10% POPUSTA NA SMEŠTAJ ZA UPLATU U CELOSTI DO 01.04.2018
 !!!

Lokacija

Location

Vila Armoniades
Greece
39° 24' 48.2832" N, 20° 14' 22.7112" E
Sivota / Grčka

Opis

Kategorija: 
8
Sadržaj vile: 
dvorište
otvoreni bazen
parking
suncobrani i ležaljke pored bazena
WI-FI internet
Sadržaj apartmana: 
čajna kuhinja sa posudjem i priborom
električni šporet
frižider
klima uredjaj
kupatilo
LCD TV
  • O vili
  • O mestu

Lokacija: Alkyon Luxury Resort se nalazi u mirnom delu Sivote, na oko 400 m od plaže Galikos Molos, na oko 450 m od marine. 
Ova vila je sama po sebi dovoljno inspirativna, te iz tog razloga nije lako naći pravu meru u opisu. Najlakše je napisati nešto što je već viđeno, upotrebiti neku od fraza poput “fotografije govore više od reči...”, ali ovaj jedinstveni kompleks zaista zaslužuje da se o njemu piše drugačije. Ako hoćemo da budemo umereni i da nekog slučajno ne naljutimo, onda nećemo reći da je najbolja vila u Sivoti, već da je jedna od najboljih. Ova naša tvrdnja je potkrepljena najvišim ocenama gostiju, koji su predhodnih godina boravili u njoj. Šta je to što nam ona pruža više od ostalih vila? Verovatno mnogo toga, ali izdvojićemo ono što smatramo da je i najvažnije. Vlasnici vile su se maksimalno potrudili da sa bezbroj detalja učine boravak gostiju prijatnijim, a da se samim tim osećaju kao da su kod kuće. Za one koji bi da pobegnu od vreline velegradskog asfalta, a ujedno bi želeli da pronađu mir, privatnost, svežinu, osete miris borovine i raznovrsnog cveća, Alkyon Luxury Resort je nesumnjivo pravi izbor. Sadržaj ove vile upotpunjuje prelepo uređeno dvorište, okruženo zelenilom (travnjakom, borovinom, maslinama). Zatim bazen, pristojnih dimenzija, sa elegantnim, udobnim ležaljkama i suncobranima, gde ćete sigurni smo provesti deo dana. Neposredno pored bazena se nalazi brižno skockan letnjikovac, sa potpuno opremljenom kuhinjom, gde čak možete pripremiti obrok ili ga servirati, ako je već pripremljen u kuhinji vašeg apartmana. U dvorištu vile se nalaze obezbeđen parking. Vila poseduje smeštajne jedinice različitog tipa I veličine, apartmane, duplexe, mezonete. Sve su prostrane, uređene sa bezbroj detalja u kombinaciji modernog i etno stila. Svaka je opremljena kuhinjom, LCD TV-om sa satelitskim kanalima, klima uređajem, sefom, internetom. Poseban ugođaj će vam pružiti pogled sa terase na očaravajući zaliv Sivote, sve jedno da li uz prvu jutarnju kafu ili u smiraj dana uz čašicu neizbežnog uza i grčkih meza.

Tip smeštaja:
1/3+1 apartman - u jednoj prostoriji kuhinja, jedan običan ležaj i jedan pomoćni ležaj (dušek standardnih dimenzija 190x80cm), a u drugoj prostoriji jedan bračni ležaj.
1/4 duplex apartman - u jednoj prostoriji kuhinja, u drugoj prostoriji dva obična ležaja i u trećoj prostoriji jedan bračni ležaj.
1/4+1 duplex apartman - u jednoj prostoriji kuhinja i kanabe, u drugoj prostoriji dva obična ležaja i u trećoj prostoriji jedan bračni ležaj.

U pojedinim slučajevima moguća su odstupanja mera ležaja od našeg standarda.
Grčki standard za normalni ležaj je 185cm-200cm sa 75-90cm, a bračni ležaj (dve osobe) 185–200cm sa 120–155cm.
 
Korišćenje klima uređaja, WI-FI interneta i peškira - BESPLATNO.

GPS KOORDINATE: 39.413535, 20.239679

Sivota pripada regiji Tesprotija koja se proteže na oko 1.500 kvadratnih kilometara i pripada oblasti Epir u severozapadnoj Grčkoj. Sedište ove regije je grad i Iuka Igumenica. Tesprotija kao jedno do malih grčkih blaga je primorska prefektura, koja na zapadu izlazi na Jonsko more. Sa te strane, preko mora, nalazi se ostrvo Krf. Severna granica prefekture je najzapadniji deo granice Grčke prema Albaniji. Sa juga se Tesprotija graniči sa prefekturom Preveza, a sa istoka prefekturom Janjina. Najveći deo prefekture Tesprotija je planinski i uključuje nekoliko nižih primorskih planina iz lanca Pinda. U ovoj oblasti postoje dve legendarne reke koje okruzuju ovu malu pokrajinu - Kalamas i Aheron. Plodni i za život gostoljubivi delovi se nalaze u primorju i dolinama u južnoj polovini prefekture. Tesprotija, tačnije njeno sedište grad Igumenica, predstavlja završetak savremenog puta Ignacija, koji se razlikuje od stare trase ovog puta, koja se nalazi severnije, u Albaniji. Ovaj novi autoput je drugi po važnosti u Grčkoj. Savršeni klimatski uslovi, mediteransko rastinje uz razuđenu obalu, četinari na obodima planinskih masiva, čiste vode Jonskog mora, živopisna sela sa maslinjacima i vinogradima karakteristike su ove regije koje na posetioce deluju opijajuće. Sa terasa hotela ili privatnih apartmana koji su okrenuti ka moru vide se grčka ostrva Paksos, Antipaksos i Krf, do kojih se trajektom ili feribotom stiže za samo četrdesetak minuta.

Igumenica kao glavni grad perfekture je primorski grad sa 15.000 stanovnika, koji pokriva površinu od 80.808 hektara, tranzitni je centar koji je udaljen 480 km od Atine i 470 km od Soluna i luka iz koje isplovljavaju velelepni brodovi put Pireja, kao i Barija i na tako poveyuje Grčku sa Italijom. Trajektom, Igumenica - Paksos, Krf i Patra, može se putovati do italijanskih luka kao što su Bari, Brindizi, Venecija i Ankona.Trgovački je centar sa brojnim prodavnicama rasporedjenim u tri nivoa, restoranima, kafićima, turističkim agencijama... Kombinacija planine i mora, velike plaže Tolo i Makrigialos (7 km dužine), kristalno čiste vode opčinjava posetioca i pravi je raj za turiste.
 
Perdika je jedan od retkih preostalih skrivenih bisera Jonskog mora, Perdika se nalazi između Parge i Igumenice. Do nje se lako stiže novoizgrađenim autoputem Egnatia od grčke granice. Živopisno tradicionalno grčko selo smešteno je na uzvišenju iznad plaža Jonskog mora udaljeno nekoliko kilometara od obale. Dobila je ime na osnovu svog izgleda iz vazduha koji podseća na golubicu u letu. Perdika ima 3000 stanovnika i osim izuzetne prirode koja okružuje mesto, poznato je po prelepim peščanim plažama koje se nalaze nedaleko od sela i besprekorno čistom moru.
 
Ostrvo Paxos 8 km dugo i 3 km široko, jedno je od najmanjih ostrva u Jonskom lancu, na zapadnoj obali kopna Grčke, površine 24 m2. Minijaturno ostrvo koga karakterišu živopisni brdoviti predeli obrasli gustim maslinjacima, šljunkovite i kamenite plaže i kristalno čisto more tirkizne boje. Na Paxosu nema peščanih plaža. Ostrvo je inače omiljena destinacija bogatih grka čije su raskošne vile po celom ostrvu. Jedini način obilaska je brodom. Ovde turisti mogu da uživaju u odličnim specijalitetima Grčke kuhinje, šetnji, kupovini suvenira ili maslinovog ulja najvišeg kvaliteta. Ostrvska atrakcija su i Plave pećine.
 
Aheron je čuvena reka iz grčke mitologije koju je opisao Homer kao kapiju kraljevstva Hada. Kako kaže legenda skeledžija Haron prevozio je duše mrtvih preko Acherona u carstvo Had. Takođe u ovoj reci je majka kupala čuvenog grčkog junaka Ahila. Acheron se smatra jednom od najčistijih reka u Evropi. Kristalno čista voda reke i zeleni pejzaži oduzimaju dah. Danas je ova reka jedna od atrakcija regije koju brojni turisti posećuju zbog raftinga, planinarenja i jahanja.
 
Sagijada je malo ribarsko mesto koje se nalazi na pet kilometara od albanske granice I ima nešto više od 2000 stanovnika. Iako malo ima bogatu turističku ponudu. Osim kupanja i uživanja na suncu u Sagijadi postoji bazen s lekovitim blatom. Korišćenje bazena je besplatno. Blato blagotvorno deluje na osobe koje pate od reume, psorijaze i kožnih bolest. Pozitivno utiče na kardio-sistem, disajne puteve i cirkulaciju, metabolizam, imunološki sistem... U mestu se nalazi i Prirodnjački muzej.

Cenovnik broj 1 od 29.11.2017

Vaše letovanje 2018 može da počne!

  • Cenovnik leto 2018
  • Prevoz leto 2018
  • Program putovanja
  • Uslovi plaćanja
  • Opšti uslovi putovanja
Cenovnik za sopstveni prevoz. 
Cene su u Eur, po app/studiju, najam za 10 noćenja. (NEMA DINARSKOG DELA)
Tip smeštaja 06.06.-
16.06.
16.06.-
26.06.
26.06.-
06.07.
06.07.-
16.07.
16.07.
26.07.
26.07.
05.08.
05.08.-
15.08.
15.08.-
25.08.
25.08.-
04.09.
04.09.-
14.09.
14.09.-
24.09.
1/3+1* apartman 495 595 765 875 955 995 995 995 795 645 495
1/4 duplex apartman (2 kupatila) 595 695 895 1095 1295 1345 1345 1345 1045 795 595
1/4+1 duplex apartman (2 kupatila) 625 745 945 1145 1345 1395 1395 1395 1095 845 625
1/3+1* apartman - dimenzije četvrtog kreveta su 190cm x 80cm sa standardnim dušekom.
Napomene -Uslovi za decu u studiju / apartmanu • dva deteta do 10 godina starosti mogu koristiti jedan ležaj. Dete 0-3 godine može u studiju / apartmanu da boravi bez sopstvenog ležaja.
-Korišćenje klima uređaja, WI-FI interneta i peškira - BESPLATNO.
-Polazak autobusa je dan ranije u odnosu na datum iz tabele.
-Boravišna taksa u Grčkoj: Od 01.01.2018 se vrši naplata boravišne takse u Grčkoj u privatnom smeštaju. Cena boravišne takse iznosi 0,5€ dnevno po smeštajnoj jedinici (studiju/apartmanu). Boravišna taksa se plaća na licu mesta (na dan dolaska u vilu).
-NEMA UVEĆANJA ZA ODLOŽENO PLAĆANJE ARANŽMANA!

-AGENCIJA NE MOŽE GARANTOVATI BRZINU INTERNETA I NIJE ODGOVORNA U SLUČAJU SLABOG SIGNALA ILI NESTANKA INTERNETA USLED TEHNIČKIH PROBLEMA GRČKIH OPERATERA.

 

 

 
POLASCI ZA PARALIJU, OLYMPIC BEACH, NEI PORI, LEPTOKARIJU, PLATAMON, HANIOTI, PEFKOHORI, ASPROVALTU, NEA VRASNU, STAVROS, OFRYNIO BEACH, JERISOS, TRIPITI, URANOPOLIS
POLAZAK ZA
SITONIJU
POLAZAK ZA
TASOS
POLAZAK ZA
SIVOTU
POLAZAK ZA 
EVIJU
POLAZAK ZA
PILION
MILINA
POLAZAK ZA
KEFALONIJU
Mesto polaska Vreme polaskaVreme polaskaVreme polaska Vreme polaskaVreme polaskaVreme polaskaVreme polaska
BEOGRAD
(mesto polaska biće naknadno objavljeno)
18,0021,0017,0014.3015.0019,0013,00
POŽAREVAC (naplatna rampa-restoran "Požarevačka petlja")18,3021,3017,3015.0015.3019,3013,30
SMEDEREVO (Motel Kolari)18,3521,3517,3515.1515.4519,3513,45
VELIKA PLANA (Motel Plana)18,4021,4017,4015.4016.1019,4014,10
MOTEL STARI HRAST18,4521,4517,4515.5516.2519,4514,25
MOTEL KOŠUTA19,0022,0018,0016.1516.4520,0014,45
JAGODINA (B.S. "Coral") ili (B.S. “Lukoil“ na autoputu)20,0023,0019,0016.3017.0021,0015,00
ĆUPRIJA (Motel Ravanica)20,1523,1519,1516.4517.1521,1515,15
PARAĆIN (Restoran Tito)20,2023,2019,2016.5017.2021,2015,20
POJATE (Motel Evropa)20,3023,3019,3017.0017.3021,3015,30
ALEKSINAC (B.S. Jugopetrol)20,4523,4519,4517.1517.4521,4515,45
NIŠ (B.S. preko puta Hotela Nais)21,1500,0020,1517.3018.0022,1516,00
LESKOVAC (Motel Atina)22,000,4521,0018.3019.0023,0017,00
VRANJE (B.S. Jugopetrol)23,302,1522,3020.0020.3000,3018,30
 
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
•Beograd... 60€ / 40€ •Jagodina... 55€ / 35€ •Niš... 50€ / 30€
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
•Beograd... 60€ / 40€ •Jagodina... 55€ / 35€ •Niš... 50€ / 30€
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
• Beograd... 80€ / 65€ •Jagodina...75€ / 60€ •Niš... 70€ / 55€
U cenu prevoza uručunata je cena trajekta Keramoti-Limenas-Keramoti.
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 12 godina starosti
 • Beograd... 80€ / 65€ •Jagodina...75€ / 60€ •Niš... 70€ / 55€
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
• Beograd... 75€ / 65€ •Jagodina... 70€ / 60€ •Niš... 65€ / 55€
U cenu autobuskog prevoza je uračunata karta za trajekt na relaciji Glifa – Agiokampos – Glifa
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
• Beograd... 70€ / 60€ •Jagodina... 65€ / 55€ •Niš... 60€ / 50€
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
• Beograd... 80€ / 70€ •Jagodina...75€ / 65€ •Niš... 70€ / 60€
Doplata za trajekt na relaciji Kilini-Poros-Kilini - 10€.

NAPOMENE:

• Za putnike koji putuju autobuskim prevozom, polazak je dan ranije u odnosu na datum iz tabele.
• Putnik je dužan da se lično informiše u agenciji o mestu i vremenu polaska, dva dana pred put.
• Putnik je u obavezi da na dogovorenom mestu polaska bude 30 minuta pre ugovorenog vremena polaska.

• Tokom sezone, moguća je promena mesta i vremena polaska.
• Dete od 0-12 godina starosti mora imati svoje sedište (ne može se prevoziti u krilu).
• Cena autobuske karte u jednom pravcu se umanjuje od cene povratne karte za odrasle -20€, za decu do 10 godina -10€.
• Mogućnost transfera iz Subotice, Sombora, Šabca, Kikinde, Zrenjanina,  Vršca, Novog Sada, Allibunara i Pančeva uz doplatu na osnovnu cenu prevoza iz tabele sa polaskom iz Beograda:
-za polazak iz Subotice, Sombora - 25€;
-za polazak iz Šabaca, Kikinde, Zrenjanina i Vršaca - 20€;
-za polazak iz Novog Sada i Alibunara - 15€;
-za polazak iz Pančeva - 10€.
• Umanjenje cena prevoza u odnosnu na osnovnu cenu prevoza iz tabele sa polaskom iz Beograda :
-za polazak iz Jagodine umanjenje je 5€,
-za polazak iz Niša, Leskovca i Vranja umanjenje je 10€.
• Transferi do i od Beograda mogu biti realizovani mini-busom, kombijem ili putničkim automobilom.  
• Agencija pravi raspored sedenja uzimajući ravnopravno u obzir: vreme uplate aranžmana kao i starost putnika (stara lica ili porodice sa decom).
• Organizator putovanja ne garantuje poziciju sedišta u autobusu ukoliko to nije predviđeno i uplaćeno prema cenovniku kao mogućnost dodatne usluge i doplate.
• Organizator putovanja će putnicima odrediti bilo koje sedište i sprat u autobusu, bez obzira na eventualno usmeno date napomene. Naknadne izmene nisu moguce. Putnik će prihvatiti sedište koje mu agencija dodeli.
• Broj putnika po smenama može se značajno razlikovati. Organizator se ne obavezuje da će prevoz u povratku izvršiti istim prevoznim sredstvom i na istim sedištima kao u odlasku. U slučaju nedovoljnog broja prijavljanih putnika agencija zadržava pravo da pojedine polaske organizuje u saradnji sa drugom agencijom ili manjim prevoznim sredstvom od autobusa.
• Prenos prtljaga od autobusa do smeštajnog objekta nije obaveza Organizatora putovanja. Autobus po dolasku u letovalište staje što je moguće bliže smeštajnom objektu. Putnici su dužni svoj prtljag preneti do smeštaja.
• Organizator ima pravo da za prevoz angažuje sve tipove turističkih autobusa koji ispunjavaju uslove predviđene propisima (mini bus, autobus ili double decker), kao i druga prevozna sredstva ako to okolnosti uslovljavaju. Broj sedišta i razmak između njih zavisi od tehničke specifikacije autobusa (marke i tipa autobusa) i registrovan je u dozvoli te Organizator na to ne može da utiče.
• Iskrcaj putnika i broj mesta iskrcaja putnika pre konačnog mesta odredišta (npr. usputna letovališta i hoteli udaljena od glavne maršrute do 20 kilometara) su u isključivoj nadležnosti agencije i ona nema obavezu obaveštavanja putnika o tome (broju iskrcaja).
• U slučaju dodatnog transfera autobusom ili manjim vozilom moguće je čekanje do stodvadeset minuta. I u polasku, kao i dolasku na destinaiju i sa destinacije može doći do kašnjenja zbog različitih razloga (gužva na putu, kvar, velike količine prtljaga koji je potrebno smestiti u boks autobusa...).
• Ovakav vid prevoza nije linijski, sa utvrđenim striktnim redom vožnje, jer zavisi od velikog broja faktora. Procene trajanja putovanja i dolaska na destinaciju, kao i brzina vožnje su vrlo subjektivne procene vozača i vodiča i ne mogu biti predmet prigovora.
• Mesto izlaska iz autobusa na destinaciji je i mesto polaska za Srbiju.
• Minimum na autobuskom prevozu da bi došlo do realizacije puta je 40 putnika, u protivnom organizator zadržava pravo otkaza do 5 dana pred početak aranžmana,
• Postoji mogućnost ulazaka/izlaska i na usputnim stanicama na autoputu (u dogovoru sa vodičem i vozačem autobusa) koje nisu navedene u tabeli, ali isključivo na mestima predviđenim za stajanje (parking, pumpa, motel, restoran). Zabranjeno je zaustavljanje autobusa na petljama, kružnom toku ili u zaustavnoj traci autoputa zbog ukrcaja/iskrcaja putnika.
• Pušenje u autobusu nije dozvoljeno.

 

AUTOBUSKI PREVOZ:
1. Dan – Polazak iz Beograda u poslepodnevnim časovima (mesto polaska biće naknadno objavljeno). Proveriti 3 dana pre putovanja tačno vreme i mesto polaska autobusa. Vožnja kroz Srbiju i Makedoniju prema Grčkoj.
2. Dan – Dolazak u jutarnjim časovima. Smeštaj od 14:00 časova (postoji mogućnost ranijeg ulaska).
3. – 11. Dan – Boravak u izabranom smeštaju na bazi odabrane usluge.
12. Dan – Napuštanje smeštaja do 09:00 časova. Slobodno vreme. Polazak za Srbiju u poslepodnevnim časovima po lokalnom vremenu (za tačno vreme povratka informisati se kod predstavnika agencije).  Vožnja kroz Grčku i Makedoniju prema Srbiji.
13. Dan – Dolazak u Beograd u ranim prepodnevnim časovima.

Napomena: polazak autobusa je dan ranije u odnosu na datum iz tabele. Proveriti jedan dan pre putovanja tačno mesto sastanka i vreme polaska autobusa.

SOPSTVENI PREVOZ:
1.dan Dolazak u apartman/studio. Smeštaj posle 14:00 časova (postoji mogućnost ranijeg ulaska) u određeni tip smeštaja prema uplaćenoj rezervaciji.
2.dan do predposlednji dan boravak na bazi uplaćenih usluga. Slobodno vreme.
Poslednji dan. Napuštanje  apartmana/studija  do 09:00 časova.

CENA ARANŽMANA OBUHVATA:
- smeštaj u odabranoj vili na bazi najma apartmana za odabrani broj noćenja
- autobuski prevoz (samo u smenama sa zvezdicom)
- servis predstavnika agencije
- troškove organizacije

CENA ARANŽMANA NE OBUHVATA:
- Boravišnu taksu u Grčkoj: Od 01.01.2018 se vrši naplata boravišne takse u Grčkoj u privatnom smeštaju. Cena boravišne takse iznosi 0,5€ dnevno po smeštajnoj jedinici (studiju/apartmanu). Boravišna taksa se plaća na licu mesta (na dan dolaska u vilu).
- autobuski prevoz (osim u smenama sa zvezdicom)
- međunarodno zdravstveno putno osiguranje. Informacije o iznosu osiguranja dobijaju se u agenciji. Iznos zavisi od dužine boravaka i vrste osiguranja (individualno ili porodično).
- osiguranje od otkaza putovanja
- održavanje higijene u apartmanima za vreme boravka
- fakultativne izlete
- individualne troškove

TIPOVI SMEŠTAJNIH JEDINICA / LEGENDA:
S - studio / jedna prostorija koju čine čajna kuhinja (obično bez rerne) opremljena osnovnim posuđem i naznačen broj osnovnih ležajeva, kupatilo, balkon ili terasa.
G - garsonjera / prostorija koju čini čajna kuhinja (obično bez rerne) opremljena osnovnim posuđem i odvojena prostorija sa naznačenim brojem osnovnih ležajeva, kupatilo, balkon ili terasa.
A - apartman / prostorija koju čini čajna kuhinja (obično bez rerne) opremljena osnovnim posuđem sa naznačenim brojem osnovnih ležajeva i odvojena prostorija sa naznačenim brojem osnovnih ležajeva, kupatilo, balkon ili terasa.
D - duplex / prostorija koju čini čajna kuhinja (obično bez rerne) opremljena osnovnim posuđem i dve odvojene prostorije sa naznačenim brojem osnovnih ležajeva, kupatilo, balkon ili terasa.
M - mezoneta / smeštajna jedinica koju čine dva nivoa i kupatilo, balkon ili terasa. Na jednom nivou dnevni boravak sa čajnom kuhinjom (obično bez rerne) opremljenom osnovnim posuđem i drugi nivo (uglavnom galerija) kao spavaći deo.

POPUSTI ZA DECU U APARTMANIMA:
- Dvoje dece do 10 godina imaju pravo da koriste zajednički ležaj.
Napomena: Kategorizacije smeštajnih objekata u katalogu (hoteli i vile), izvorno su preuzete od vlasnika istih, te kao takve ispunjavaju uslove po kriterijumima nacionalne turističke organizacije Grčke – EOT.

VAŽENE NAPOMENE:
* Početak korišćenja smeštajne jedinice (apartmana – studia) od 14:00 sati na dan dolaska  a napuštanje smeštajne jedinice (apartmana – studia) zadnjeg dana boravka u 09:00  sati. Higijenu u apartmanima i studijima održavaju gosti, a posteljina se menja najmanje jednom u toku smene. Eventualne neispravnosti i nedostatke u smeštaju prijaviti odmah predstavniku agencije. Putnici su obavezni da prilikom ulaska u smeštaj, predaju 1 pasoš, koji će im biti vraćen na dan odlaska. Svaku pričinjenu štetu putnik je u obavezi da nadoknadi vlasniku objekta pre napuštanja smeštaja. Svaka oštećenje, koje je postojalo u smeštaju prilikom ulaska, a nije prijavljeno predstavniku, tretiraće se kao šteta, koju su pričinili putnici koji trenutno borave unutra.
*Putnici su dužni da poštuju kućni red objekta u kom su smešteni, u suprotnom vlasnik objekta ima pravo da ih iz istog udalji, a agencija ne snosi nikakvu odgovornost, niti obavezu, niti je dužna da vrati pare putnicima.
* Dimenzije ležaja u Grčkoj se razlikuju od naših standarda. Grčki standard za normalni ležaj je 185cm-200cm sa 75-90cm, a bračni ležaj (dve osobe) 185–200cm sa 120–155cm. Pomoćni ležaj u svim objektima u Grčkoj je na sklapanje, drvene ili metalne konstrukcije ili fotelje na rasklapanje, manjih dimenzija.
* Organizator zadržava pravo da putem FIRST MINUTE ili LAST MINUTE ponude proda svoje slobodne kapacitete po cenama koje su drugačije od onih u cenovniku. Stranke koje su uplatile aranžman po cenama objavljenim u ovom cenovniku nemaju pravo da potražuju nadoknadu na ime razlike u ceni.
* Za sve informacije date usmenim ili elektronskim putem agencija ne snosi odgovornost. Validan je samo pisani program putovanja istaknut u prostorijama agencija.
* Organizator putovanja zadržava pravo promene programa putovanja usled nepredviđenih objektivnih okolnosti (npr. gužva na granicama, gužva u saobraćaju, zatvaranje nekog od lokaliteta predviđenog za obilazak…).
* Potpisnik ugovora o putovanju ili predstavnici grupe putnika obavezni su da sve putnike upoznaju sa ugovorenim programom putovanja, uslovima plaćanja i Opštim uslovima putovanja organizatora putovanja.
* Svi putnici su obavezni da poštuju važeće  zakonske i carinske propise za iznošenje dinara i deviza iz zemlje.
* Putnici koji poseduju inostrani pasoš dužni su sami da se informišu kod nadležnog konzulata o uslovima koji važe za odredišnu ili tranzitnu zemlju (vizni, carinski, zdravstveni i dr.) i da sami blagovremeno i uredno obezbede potrebne uslove i isprave.
* Maloletna lica, ukoliko putuju bez roditelja, moraju imati saglasnost, oba roditelja, na punoletno lice sa kojim putuju
*Agencija ne snosi odgovornost u slučaju da pogranične vlasti onemoguće putniku ulaz na teritoriju Evropske unije..
*Minimum za realizaciju putovanja po polasku: autobus-40 prijavljenih putnika i usled nedovoljnog broja putnika organizator putovanja ima pravo otkaza putovanja, najkasnije 5 dana pre termina polaska. Organizator putovanja zadrzava pravo korekcije ugovorene cene pre početka putovanja usled promene u kursu razmene valute ili promene u tarifama prevoznika i u zakonom predviđenim slučajevima.
Molimo Vas da pažljivo pročitate Opšte uslove putovanja I NAPOMENE (koje su sastavni deo ovog programa). Organizator putovanja je Turistička agencija „Atlantic Travel & Service DOO“, licenca OTP br. 325/2010. Uz ovaj program važe Opšti uslovi putovanja Turističke agencije „Atlantic Travel & Service DOO“  uskladjeni sa Yuta standardom i Zakonom o turizmu.

USLOVI I NAČIN PLAĆANJA

a)  UPLATA U CELOSTI

 Za uplatu u celosti odobrava se popust koji će za svaki konkretan period biti objavljen na sajtu,kao zvanični  dokument,sastavni deo važećeg kataloga.


b) UPLATA DO POLASKA

40% akontacije prilikom rezervacije (sklapanja ugovora),ostatak najkasnije 15 dana pre putovanja.


c) ODLOŽENO PLAĆANJE

40% akontacije prilikom rezervacije (sklapanja ugovora), ostatak u jednakim mesečnim ratama, po obračunu, do 25.12.2018. Dospeće rata je 15. , 20. i 25. u mesecu. Za rate koje dospevaju za naplatu posle iskorišćenog aranžmana obavezno je deponovanje čekova građana kod organizatora, kao garancija plaćanja,najkasnije 15 dana pre putovanja.


d) KREDITI BANAKA

Realizuju se na osnovu profakture dobijene od organizatora,po uslovima banke na dan sklapanja ugovora. Poslovne banke: Banka Intesa, Vojvođanska banka, Komercijalna banka, Raiffeisen banka, EFG  banka.
Napomena: Potvrdu da je kredit odobren kupac (korisnik kredita) dostavlja agenciji  najkasnije 5 dana od dana izdavanja profakture.
 

e) PLATNE KARTICE

Platnim karticama (Visa, Master, Maestro, American Express,Dina)
Za korisnike kreditnih kartica - Visa i MasterCard,  Banke Intesa – mogućnost plaćanja do 6 rata bez kamate.
Za korisnike kreditne kartice – Visa,  Banke Poštanska Štedionica - odloženo plaćanje do 75 dana, a nakon toga je plaćanje u deset jednakih mesečnih rata, bez kamate.


f ) ADMINISTRATIVNA  ZABRANA

40 % akontacije prilikom rezervacije (sklapanja ugovora ), ostatak u jednakim mesečnim ratama, putem overene administrativne zabrane (formular korisniku izdaje organizator), do 25.12.2018. Dospeće rata je 15.,20. i 25. u mesecu.

 

NAPOMENA: Plaćanje se vrši u dinarskoj protivvrednost , na dan uplate po prodajnom kursu za efektivu poslovne  Banke Intesa.Obavezno proveriti kurs evra prilikom rezervacije i uplate.

Započeti način plaćanja se ne može menjati.