Hotel Epavlis Boutique

Delfi rivijera - Galaxidi / Grčka

 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi
 Letovanje Grcka Galaxidi

Lokacija hotela:

Delfi rivijera - Galaxidi / Grčka

Location

Hotel Epavlis Boutique
United States
38° 22' 29.2476" N, 22° 22' 59.142" E

Opis

Kategorija: 
6
Sadržaj hotela: 
bar
lobi bar
parking
recepcija
restoran
tv sala
wi-fi internet
Sadržaj sobe: 
fen za kosu
internet priključak
klima uređaj
kupatilo sa tuš kabinom i toaletom
mini bar
sef
tv/sat
  • O hotelu
  • O mestu

Hotel Epavlis Boutique je jedinstven hotel na samo 80m od glavnog trga mesta Galaxidi. Isto toliko je udaljen i od mora i šetališta, a sve sobe u hotelu gledaju na zaliv ili planinu Parnasos. Sobe su posebno dizajnirane, svaka je unikatna i sa merom dekorisana. Prilikom dekorisanja soba se veoma vodilo računa o spajanju tradicije sa luksuzom, pa vas tako u dnevnoj sobi očekuju tradicionalni detalji, dok je kupatilo pravi mali spa centar. Pored ovoga, sobe poseduju  LCD TV, Wi Fi kao u sve druge sadžaje potrebne za udoban boravak. Ono što je glavna karakteristika hotela Epavlis Boutique je tradicija i u spremanju hrane, te ćete tako moći da uživate u domaćoj kuhinji , ručno pravljenom svežem hlebu;  „home made“ džemu,  feta siru i ostalim ukusnim specijalitetima.  

Usluga u hotelu je na bazi noćenja sa doručkom.

GPS KOORDINATE: 38.374791, 22.383095

Duž Korintskog zaliva, na 30km od Delfa leži prelep i nadaleko čuveni pomorski grad, Galaxidi. Biti prva grčka luka koja ima internacionalnu slavu, znači dolazak mnogobrojnih vlasnika da baš tu grade svoje brodove i da  regrutuju kapetane i posadu. Galaxidi je prvobitno izgrađen oko 1400 godine pre nove ere,  na brdu 130 metara iznad nadmorske visine, a zvao se Oianthi. 

Grad je izgrađen dva veka pre Trojanskog rata od strane Locrosa, potomka Defkaliona. Posle njegove smrti, spomenik koji je podignut u njegovu čast od strane Oianthi stanovnika, zvao se Locrion. Za kratko vreme, oko 1444 ere, Galaxidi se zvao Katakuzinoupolis, preteča imena Constantine Katakouzinos. Originalno ime Galaxidi (kiselo mleko) je i dalje misterija.

Do kraja 19.veka, Galaxidi je imao značajnu pomorsku flotu i zbog toga bio napredan trgovački centar. Ovo se ogleda i u veličini i stili lokalnih zgrada. Očuvanje tradicionalne arhitekture je omogućio rast turizma u poslednjih nekoliko decenija. Pomorski muzej sadrži eskponate iz tog perioda.

Posle lokalne reforme, od 2011 godine, Galaxidi je postao deo opštine Delfi. Udaljen je 10km od grada Itea, 30km od grada Amfissa, 25km od Delfa, na skoro 3 sata vožnje od Atine.

Galaxidi ima osnovnu školi, gimnaziju, 3 crkve, nekoliko pekara, poštu, banku. Postoji i par farmi u toj oblasti, a u poslednje vreme se i komercijalizovao uzgoj ribe. Ljudi se uglavnom bave tgovačkom mornaricom, turizmom i poljoprivredom. Opština Galaxidi se sastoji od obližnjih sela Ayioi Pantes, Panteoria i Vounihora. Postoji put iza grada koji, uz planinu,  vodi do manastira Preobraženja, zapravo manastira koji je bio naseljen od strane jedne monahinje, od 2010 godine. Iz njega se pruža predivan pogled na grad i samu okolinu. Kada je sunčan i vedar dan može se videti Peloponez.

Crkve su izgrađene pre 1821 godine.  Najveća crkva St. Nickolas je obnovljena u periodu od 1827-1902 godine i njen hram je poznat u celoj Grčkoj kao remek delo skulpture u drvetu. Crkva St. Paraskevi predstavlja jednostavnost pomešanu sa misterioznom atmosferom, na čijoj su zemlji pronadjeni ostaci rimskih grobnica. Crkva St. John Prodormos je najviše oslikana i ima ikonu svete porodice koju je nacrtao vizantijski slikar Majkl Damaskinos u 16. veku.

Vaše letovanje 2017 može da počne!

  • Cenovnik leto 2017
  • Prevoz leto 2017
  • Program putovanja
  • Uslovi plaćanja
  • Opšti uslovi putovanja
Tip smeštaja Po sobi Po osobi 05.05.-
15.06.
16.06-
19.07.
20.07.-
31.08.
01.09.-
30.09.
Dvokrevetna soba    38 39 41 38
Trokrevetna soba   29 30 31 29
Četvorokrevetna soba   25 26 27 25
Mini suite   111 114 119 111
Grand suite   140 144 150 140
DINARSKI DEO ARANŽMANA JE 1.500 DINARA PO OSOBI, DECA DO 12 GODINA NE PLAĆAJU DINARSKI DEO.
Cene u tabelama su izražene u Eur, dnevno po osobi / sobi. Usluga noćenje sa doručkom.
HOTELSKI POPUSTI
   
 
NAPOMENE:
Svi popusti koji su naznačeni u cenovnicima odnose se samo na devizni deo i važe samo za osnovnu cenu (NE važe za doplate).

 

 
POLASCI ZA PARALIJU, OLYMPIC BEACH, NEI PORI, LEPTOKARIJU, PLATAMON, HANIOTI, PEFKOHORI, ASPROVALTU, NEA VRASNU, STAVROS, OFRYNIO BEACH, JERISOS, NEA RODU, URANOPOLIS
POLAZAK ZA
SITONIJU
POLAZAK ZA
TASOS
POLAZAK ZA
SIVOTU
POLAZAK ZA 
EVIJU
POLAZAK ZA
PILION
MILINA
Mesto polaska Vreme polaskaVreme polaskaVreme polaska Vreme polaskaVreme polaskaVreme polaska
NOVI SAD
(parking hotela „Sajam“)
16,0019,3015,0012.3014.0017,00
BEOGRAD
(parking preko puta »Buvlje pijace« na Novom Beogradu,
ugao ulica Jurija Gagarina i Antifašističke Borbe)
18,0021,0017,0014.3015.0019,00
POŽAREVAC (naplatna rampa-restoran "Požarevačka petlja")18,3021,3017,3015.0015.3019,30
SMEDEREVO (Motel Kolari)18,3521,3517,3515.1515.4519,35
VELIKA PLANA (Motel Plana)18,4021,4017,4015.4016.1019,40
MOTEL STARI HRAST18,4521,4517,4515.5516.2519,45
MOTEL KOŠUTA19,0022,0018,0016.1516.4520,00
JAGODINA (B.S. "Coral") ili (B.S. “Lukoil“ na autoputu)20,0023,0019,0016.3017.0021,00
ĆUPRIJA (Motel Ravanica)20,1523,1519,1516.4517.1521,15
PARAĆIN (Restoran Tito)20,2023,2019,2016.5017.2021,20
POJATE (Motel Evropa)20,3023,3019,3017.0017.3021,30
ALEKSINAC (B.S. Jugopetrol)20,4523,4519,4517.1517.4521,45
NIŠ (B.S. preko puta Hotela Nais)21,1500,0020,1517.3018.0022,15
LESKOVAC (Motel Atina)22,000,4521,0018.3019.0023,00
VRANJE (B.S. Jugopetrol)23,302,1522,3020.0020.3000,30
 
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
•Novi Sad 70€ / 50€  •Beograd... 60€ / 40€ •Jagodina... 55€ / 35€ •Niš... 50€ / 30€
Dete do 3 godine bez doplate - nema sopstveno sedište.
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
•Novi Sad 70€ / 50€ •Beograd... 60€ / 40€ •Jagodina... 55€ / 35€ •Niš... 50€ / 30€
Dete do 3 godine bez doplate - nema sopstveno sedište.
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
•Novi Sad 90€ / 75€  • Beograd... 80€ / 65€ •Jagodina...80€ / 65€ •Niš... 80€ / 65€
Dete do 3 godine bez doplate - nema sopstveno sedište.
U cenu prevoza uručunata je cena trajekta Keramoti-Limenas-Keramoti.
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 12 godina starosti
• Novi Sad... 95€ / 85€  • Beograd, Jagodina... 80€ / 70€ •Niš... 75€ / 65€
Cena karte u jednom pravcu:  odrasli / deca 60€ (cena  se odnosi na polazak iz Beograda)
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
•Novi Sad 80€ / 60€  •Beograd... 70€ / 50€ •Jagodina... 65€ / 45€ •Niš... 60€ / 40€
Dete do 3 godine bez doplate - nema sopstveno sedište.
U cenu autobuskog prevoza je uračunata karta za trajekt na relaciji Glifa – Agiokampos – Glifa
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
Novi Sad  80€ / 60€  •Beograd... 70€ / 50€ •Jagodina... 65€ / 45€ •Niš, Leskovac, Vranje... 60€ / 40€
Dete do 3 godine bez doplate - nema sopstveno sedište.
NAPOMENE:•MOGUĆNOST TRANSFERA IZ SUBOTICE, SOMBORA I VRŠCA.
•Za putnike koji putuju autobuskim prevozom, polazak je dan ranije u odnosu na datum iz tabele.
•Organizator putovanja zadržava pravo da vrši transfer drugim/manjim vozilom (po potrebi agencije) od medjustanice ili krajnje autobuske stanice do odredišta iz aranžmana ili od polazišta autobusa ili odredišta iz aranžmana do medju stanice gde se ulazi u autobus do krajnje stanice.
•Tokom sezone, moguća je promena mesta I vremena polaska.
•Putnik je dužan da se lično informiše u agenciji o mestu i vremenu polaska, jedan dan pred put.
•Putnik je u obavezi da na dogovorenom mestu polaska bude 30 minuta pre ugovorenog vremena polaska.

 

1.dan Dolazak u hotel. Smeštaj u hotel, posle 14:00 časova, u određeni tip sobe prema uplaćenoj rezervaciji.

2.dan do predposlednji dan boravak na bazi uplaćenih usluga. Slobodno vreme.

Poslednji dan. Napuštanje hotelskih soba,studija i app.  do 09:00 časova.

 

a)  UPLATA U CELOSTI
 Za uplatu u celosti odobrava se popust koji će za svaki konkretan period biti objavljen na sajtu,kao zvanični  dokument,sastavni deo važećeg kataloga;

b) UPLATA DO POLASKA
40% akontacije prilikom rezervacije (sklapanja ugovora),ostatak najkasnije 15 dana pre putovanja;

c) ODLOŽENO PLAĆANJE
40% akontacije prilikom rezervacije (sklapanja ugovora), ostatak u jednakim mesečnim ratama, po obračunu, do 25.10.2017. Dospeće rata je 15., 20. i 25. u mesecu. Za rate koje dospevaju za naplatu posle iskorišćenog aranžmana obavezno je deponovanje čekova građana kod organizatora, kao garancija plaćanja, najkasnije 15 dana pre putovanja;

d) KREDITI BANAKA
Realizuju se na osnovu profakture dobijene od organizatora,po uslovima banke na dan sklapanja ugovora. Poslovne banke: Banka Intesa, Vojvođanska banka, Komercijalna banka, Raiffeisen banka, EFG  banka.
Napomena: Potvrdu da je kredit odobren kupac (korisnik kredita) dostavlja agenciji  najkasnije 5 dana od dana izdavanja profakture.

e) PLATNE KARTICE
Platnim karticama (Visa, Master, Maestro, American Express,Dina)
Za korisnike kreditnih kartica - Visa i MasterCard,  Banke Intesa – mogućnost plaćanja do 6 rata bez kamate.
Za korisnike kreditne kartice – Visa,  Banke Poštanska Štedionica - odloženo plaćanje do 75 dana, a nakon toga je plaćanje u deset jednakih mesečnih rata, bez kamate.

f ) ADMINISTRATIVNA  ZABRANA
40 % akontacije prilikom rezervacije (sklapanja ugovora ), ostatak u jednakim mesečnim ratama, putem overene administrativne zabrane (formular korisniku izdaje organizator), do 25.10.2017. Dospeće rata je 15.,20. i 25. u mesecu.

NAPOMENA: Plaćanje se vrši u dinarskoj protivvrednost, na dan uplate po prodajnom kursu za efektivu poslovne Banke Intesa.Obavezno proveriti kurs evra prilikom rezervacije i uplate.
Započeti način plaćanja se ne može menjati.