Hotel Palmyra Beach

Atina - Glifada / Grčka

Lokacija

Atina - Glifada / Grčka

Location

Hotel Palmyra Beach
Greece
37° 51' 57.1824" N, 23° 44' 34.602" E

Opis

Kategorija: 
8
Sadržaj hotela: 
bar pored bazena
golf tereni
lobi bar
menjačnica
otvoreni bazen
recepcija
rent-a-car
room service
snack bar
suncobrani i ležaljke pored bazena
Sadržaj sobe: 
balkon
fen za kosu
klima uređaj
kupatilo sa tuš kabinom i toaletom
radio
telefon
tv/sat
  • O hotelu
  • O mestu

Hotel  Palmyra Beach se nalazi na Glifadi, 50 metara od plaže i marine. Hotel nudi otvoreni bazen i u blizini je restorana i tržnih centara. Sve su sobe klimatizovane i imaju satelitsku televiziju i deo za sedenje. Većina soba ima balkone sa pogledom na more, bazen ili planinu. Room service je na raspolaganju u hotelu Palmyra Beach. Elegantni restoran Belvoir služi američki doručak na bazi švedskog stola, ručak i večeru. Aperitiv bar i bar pored bazena u hotelu Palmyra Beach nude lagane obroke i pića. Hotel je udaljen 25 km od aerodroma. Tramvajska stanica se nalazi samo 100 metara od hotela.

Ishrana je po principu samoposluživanja (švedski sto).

GPS KOORDINATE:37.866322, 23.742981

 

Glifada je moderno predgrađe Atine, smešteno jugoistočno od samog grada, u podnožju planine Himetus. Najveće je predgrađe Atine i podeljeno je na dve oblasti, Kato Glifada, bogatiji kraj i bliži moru i Ano Glifada odmah pod planinom Himetus. Ova čudesna rivijera ponosna je na svoje prelepe vile, bašte i modernu marinu uz obalu.

Glifada je predivno letovalište koje svakom posetiocu ima šta da ponudi. Kombinacija blistavo plavog mora, zelenih padina Himetusa i prelepe peščane plaže, idealna je za plivanje i sportove na vodi. Šetajući pored mora, uživaćete u pogledu na stotine luksuznih jahti koje su usidrene u modernoj marini. A kada se umorite od ovog luksuza, rado će vas ugostiti neka od brojnih taverni i restorana koji su nalaze na samoj obali i uvek su spremni da vas očaraju ukusnim tradicionalnim grčkim specijalitetima. Za ljubitelje noćnog provoda ovde su poznati barovi, kafići, noćni i buzuki klubovi koji obećavaju dobar provod do ranih jutarnjih sati. Glifada je i svojevrstan trgovački i komercijalni centar, pa ovde svoje kancelarije imaju poznate grčke i inostrane firme. Ovo je i popularna šoping zona Atine. Ljubitelji kupovine naićiće na pravi raj u tržnim centrima, buticima i specijalizovanim dizajnerskim radnjama. Ljubitelji istorije i kulture mogu ovde da nađu ostatke ranohrišćanske bazilike iz 5. veka nove ere, koja je slučajno otkrivena 1927. godina prilikom iskopavanja drevnih grobnica. Malo kameno pozorište na otvorenom, Aexoni, izgrađeno na mestu antičkog pozorišta, poznato je po tome što su baš u njemu premijerno prikazana dela Sofokla. Danas je ova pozornica mesto održavanja letnjih kulturnih manifestacija. Na gradskom trgu, pored stare Gradske kuće, nalazi se impozantna crkva Sv. Konstantina i Jelene. U Glifadi se nalazi i muzej savremene umetnosti, Dimitris Pierides, u kome danas može da se vidi preko 1000 slika, skulptura, gravura i keramika. Za sve one koji žele da vide i probaju nešto novo, ovde se nalazi poznati Golf klub Glifada sa prelepim golf terenom sa 18 rupa. Za preporuku je i poseta Društvu za zaštitu morskih kornjača, koje se nalazi na plaži. U edukativnoj turi koju vodi osoblje objekta, možete da vidite povređene životinje i način njihovog spasavanja i oporavka. Golf igralište, moderni kafei, restorani, ekskluzivne prodavnice, letnji klubovi i njeni poznati meštani su ono što je čini naročito interesantnom. Pomenimo samo neke: Aristotel Onasis, porodica Micotakis, koja je ovo letovalište izabrala za svoju letnju rezidenciju, poznati pevači Antonis Remos, Elena Paparizu, poznati grčki glumci, sportisti, političari, državnici,...

Udaljena samo 15-ak kilometara od centra Atine, Glifada je idealna za one koji svoje letovanje žele da obogate razgledanjem brojnih kulturno-istorijskih znamenitosti i upoznaju bogatstvo antičke Atine. Glifada, tj. Atinska rivijera, kako je još nazivaju, nekada je bila samo izletište Atinjana. Blizina Atine, aerodroma, luke Pirej i njihova laka dostupnost lokalnim autobusima i tramvajima, učinila je da svake godine sve veći broj inostranih turista uživa u njenim čarima. 

 

Vaše letovanje 2018 može da počne!

  • Cenovnik leto 2018
  • Prevoz leto 2018
  • Program putovanja
  • Uslovi plaćanja
  • Opšti uslovi putovanja
Tip smeštaja Usluga Po
osobi
01.06.-
30.06.
01.07.-
31.07
01.08.-
31.08.
01.09.-
15.10.
Dvokrevetna soba BB 42 43 45 42
Trokrevetna soba BB 34 35 36 34
Jednokrevetna soba BB 75 77 80 75
Dvokrevetna soba HB 54 55 58 54
Trokrevetna soba HB 45 46 48 45
Jednokrevetna soba HB 87 89 93 87
Popust:
Prvo dete 0-2 godine (dečiji krevetac)
Prvo dete 0-8 godina (bez sopstvenog ležaja)
  100%
100%
100%
100%
100%
100%
100%
100%
DINARSKI DEO ARANŽMANA JE 1.500 DINARA PO OSOBI, DECA DO 12 GODINA NE PLAĆAJU DINARSKI DEO.
Cene su izražene u Eur, dnevno po osobi. Usluga noćenje sa doručkom / polupansion.
HOTELSKI POPUSTI
   
 
NAPOMENE:
Svi popusti koji su naznačeni u cenovnicima odnose se samo na devizni deo i važe samo za osnovnu cenu (NE važe za doplate).
 

 

 
POLASCI ZA PARALIJU, OLYMPIC BEACH, NEI PORI, LEPTOKARIJU, PLATAMON, HANIOTI, PEFKOHORI, ASPROVALTU, NEA VRASNU, STAVROS, OFRYNIO BEACH, JERISOS, NEA RODU, URANOPOLIS
POLAZAK ZA
SITONIJU
POLAZAK ZA
TASOS
POLAZAK ZA
SIVOTU
POLAZAK ZA 
EVIJU
POLAZAK ZA
PILION
MILINA
Mesto polaska Vreme polaskaVreme polaskaVreme polaska Vreme polaskaVreme polaskaVreme polaska
NOVI SAD
(parking hotela „Sajam“)
16,0019,3015,0012.3014.0017,00
BEOGRAD
(parking preko puta »Buvlje pijace« na Novom Beogradu,
ugao ulica Jurija Gagarina i Antifašističke Borbe)
18,0021,0017,0014.3015.0019,00
POŽAREVAC (naplatna rampa-restoran "Požarevačka petlja")18,3021,3017,3015.0015.3019,30
SMEDEREVO (Motel Kolari)18,3521,3517,3515.1515.4519,35
VELIKA PLANA (Motel Plana)18,4021,4017,4015.4016.1019,40
MOTEL STARI HRAST18,4521,4517,4515.5516.2519,45
MOTEL KOŠUTA19,0022,0018,0016.1516.4520,00
JAGODINA (B.S. "Coral") ili (B.S. “Lukoil“ na autoputu)20,0023,0019,0016.3017.0021,00
ĆUPRIJA (Motel Ravanica)20,1523,1519,1516.4517.1521,15
PARAĆIN (Restoran Tito)20,2023,2019,2016.5017.2021,20
POJATE (Motel Evropa)20,3023,3019,3017.0017.3021,30
ALEKSINAC (B.S. Jugopetrol)20,4523,4519,4517.1517.4521,45
NIŠ (B.S. preko puta Hotela Nais)21,1500,0020,1517.3018.0022,15
LESKOVAC (Motel Atina)22,000,4521,0018.3019.0023,00
VRANJE (B.S. Jugopetrol)23,302,1522,3020.0020.3000,30
 
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
•Novi Sad 70€ / 50€  •Beograd... 60€ / 40€ •Jagodina... 55€ / 35€ •Niš... 50€ / 30€
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
•Novi Sad 70€ / 50€ •Beograd... 60€ / 40€ •Jagodina... 55€ / 35€ •Niš... 50€ / 30€
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
•Novi Sad 90€ / 75€  • Beograd... 80€ / 65€ •Jagodina...80€ / 65€ •Niš... 80€ / 65€
U cenu prevoza uručunata je cena trajekta Keramoti-Limenas-Keramoti.
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 12 godina starosti
• Novi Sad... 95€ / 85€  • Beograd, Jagodina... 80€ / 70€ •Niš... 75€ / 65€
Cena karte u jednom pravcu:  odrasli / deca 60€ (cena  se odnosi na polazak iz Beograda)
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
•Novi Sad 80€ / 60€  •Beograd... 70€ / 50€ •Jagodina... 65€ / 45€ •Niš... 60€ / 40€
U cenu autobuskog prevoza je uračunata karta za trajekt na relaciji Glifa – Agiokampos – Glifa
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
Novi Sad  80€ / 60€  •Beograd... 70€ / 50€ •Jagodina... 65€ / 45€ •Niš, Leskovac, Vranje... 60€ / 40€
NAPOMENE:•MOGUĆNOST TRANSFERA IZ SUBOTICE, SOMBORA I VRŠCA.
•Za putnike koji putuju autobuskim prevozom, polazak je dan ranije u odnosu na datum iz tabele.
•Organizator putovanja zadržava pravo da vrši transfer drugim/manjim vozilom (po potrebi agencije) od medjustanice ili krajnje autobuske stanice do odredišta iz aranžmana ili od polazišta autobusa ili odredišta iz aranžmana do medju stanice gde se ulazi u autobus do krajnje stanice.
•Tokom sezone, moguća je promena mesta I vremena polaska.
•Putnik je dužan da se lično informiše u agenciji o mestu i vremenu polaska, jedan dan pred put.
•Putnik je u obavezi da na dogovorenom mestu polaska bude 30 minuta pre ugovorenog vremena polaska.

 

1.dan Dolazak u hotel. Smeštaj u hotel, posle 14:00 časova, u određeni tip sobe prema uplaćenoj rezervaciji.

2.dan do predposlednji dan boravak na bazi uplaćenih usluga. Slobodno vreme.

Poslednji dan. Napuštanje hotelskih soba,studija i app.  do 09:00 časova.

 

a)  UPLATA U CELOSTI
 Za uplatu u celosti odobrava se popust koji će za svaki konkretan period biti objavljen na sajtu,kao zvanični  dokument,sastavni deo važećeg kataloga;

b) UPLATA DO POLASKA
40% akontacije prilikom rezervacije (sklapanja ugovora),ostatak najkasnije 15 dana pre putovanja;

c) ODLOŽENO PLAĆANJE
40% akontacije prilikom rezervacije (sklapanja ugovora), ostatak u jednakim mesečnim ratama, po obračunu, do 25.10.2018. Dospeće rata je 15., 20. i 25. u mesecu. Za rate koje dospevaju za naplatu posle iskorišćenog aranžmana obavezno je deponovanje čekova građana kod organizatora, kao garancija plaćanja, najkasnije 15 dana pre putovanja;

d) KREDITI BANAKA
Realizuju se na osnovu profakture dobijene od organizatora,po uslovima banke na dan sklapanja ugovora. Poslovne banke: Banka Intesa, Vojvođanska banka, Komercijalna banka, Raiffeisen banka, EFG  banka.
Napomena: Potvrdu da je kredit odobren kupac (korisnik kredita) dostavlja agenciji  najkasnije 5 dana od dana izdavanja profakture.

e) PLATNE KARTICE
Platnim karticama (Visa, Master, Maestro, American Express,Dina)
Za korisnike kreditnih kartica - Visa i MasterCard,  Banke Intesa – mogućnost plaćanja do 6 rata bez kamate.
Za korisnike kreditne kartice – Visa,  Banke Poštanska Štedionica - odloženo plaćanje do 75 dana, a nakon toga je plaćanje u deset jednakih mesečnih rata, bez kamate.

f ) ADMINISTRATIVNA  ZABRANA
40 % akontacije prilikom rezervacije (sklapanja ugovora ), ostatak u jednakim mesečnim ratama, putem overene administrativne zabrane (formular korisniku izdaje organizator), do 25.10.2018. Dospeće rata je 15.,20. i 25. u mesecu.

NAPOMENA: Plaćanje se vrši u dinarskoj protivvrednost, na dan uplate po prodajnom kursu za efektivu poslovne Banke Intesa.Obavezno proveriti kurs evra prilikom rezervacije i uplate.
Započeti način plaćanja se ne može menjati.