Beograd - 011  65 55 035
Jagodina - 035  88 22 222
Kragujevac - 034  35 36 26

pon - pet 8-19h

          sub 8-15h

Leto 2016 Hotel Alexandros Palace

Lokacija hotela:

Halkidiki - 3. prst (Atos) - Uranopolis / Grčka

Location

Hotel Alexandros Palace
Greece
40° 21' 51.192" N, 23° 55' 46.146" E

Opis

Kategorija: 
10
Sadržaj hotela: 
bar
bar na plaži
bar pored bazena
bilijar
biznis centar
dečiji bazen
dečiji zabavni park
fitnes sala
internet kafe
konferencijska sala
menjačnica
mini market
otvoreni bazen
restoran
room service
sauna
sef
sportovi na vodi
stoni tenis
suncobrani i ležaljke pored bazena
teniski tereni otvoreni
teren za odbojku
teretana
tursko kupatilo
zatvoreni bazen
đakuzi
Sadržaj sobe: 
fen za kosu
klima uređaj
kupatilo
mini bar
telefon
terasa
tv/sat

Samo 5km pre Uranopolisa, na sopstvenoj plaži, nalazi se ovaj izuzetno lep i konforan hotel, renoviran 2007. godine. Sastoji se iz desetak manjih objekata sa smeštajnim jedinicama od kojih većina ima pogled na more i ostrva arhipelaga Amouliani. Odlična hrana, ljubazno osoblje, izuzetan menadžment, veliki otvoreni bazen, dečji bazen, odličan novi SPA (korišćenje zatvorenog grejanog bazena, jacuzzi-ja, saune i  hamama se naplaćuje po osobi po satu, dok se masaže i tretmani naplaćuju po cenovniku SPA centra), prodavnica, tri konferencijske sale, sefovi na recepciji (uz doplatu na licu mesta), wi-fi Internet u javnim delovima hotela (uz doplatu na licu mesta), stoni tenis,  teren za tenis (uz doplatu na licu mesta), bilijar, fitness, dečje igralište i klub, animacija… učiniće Vaš odmor u ovom hotelskom kompleksu nezaboravnim. 2009. godine je izgradjen jos jedand deo hotela i jos jedan otvoreni bazen. Suncobrani i ležaljke oko bazena su uključeni u cenu, a na plaži se doplaćuju oko 5€ (set: 2 ležaljke i suncobran). Peškiri za plažu se iznajmljuju uz depozit od 20€ Na plaži se mogu iznajmiti čamci kojima se veoma brzo može stići na fantastična pešana ostrva Amuljanija. Sobe su sa TWC ili kadom sa fenom, imaju terase, A/C, telefon, frižider, TV, sef (uz doplatu na licu mesta), krevetac (na upit, bez doplate), aparat za kafu/čaj.

Opis smeštaja:
Dvokrevetna soba: veličine oko 32 m2 i ima pogled na more,  namenjena za 2-3 osobe (2 standardna ili bračni ležaj i pomoćni ležaj).
Superior soba: veličine oko 32 m2 i ima pogled na bazen ili baštu, renovirana 2007. i 2009. i  namenjena su za 2-3 osobe (2 standardna ili bračni ležaj i pomoćni ležaj).
Standard family soba: veličine oko 35 m2, namenjena za 3-5 osoba, sastoji se iz kombinovane dnevno-spavaće sobe (2 standardna ili bračni ležaj i sofe u istoj prostoriji) i ima pogled na baštu.
Superior family soba: veličine oko 45 m2, ima odvojenu spavaću sobu (nema vrata između soba), namenjene su za 3-5 osoba (2 standardna ili bračni ležaj i sofe u istoj prostoriji) i ima pogled na more.
Executive family soba: veličine oko 50 m2, ima spavaću sobu sa 2 standardna ili bračnim ležajem i dnevni boravak sa sofama, namenjene su za 3-5 osoba i ima pogled na more.
Junior suite: veličine oko 45 m2 i namenjeni su za 2-4 osobe. Svaki je posebno uređen i postoje 2 tipa: prvi ima odvojenu spavaću sobu (2 standardna ili bračni ležaj) i dnevni boravak (2 sofe), a drugi se sastoji iz kombinovane dnevno-spavaće sobu (2 standardna ili bračni ležaj i 2 sofe u istoj prostoriji). 
Grand suite: je veličine 65 m2, sastoji se iz dve odvojene prostorije, spavaća soba i dnevna sa sofama, za 2-5 osoba.

Ishrana je po principu samoposluživanja (švedski sto).

GPS KOORDINATE: 40.36391, 23.929532

Uranopolis, predvorje najsvetijeg mesta moderne Grčke - Svete gore, očaravajućim čine vizantijski spomenici uklopljeni u rajsku prirodu. Jedno je od onih retkih mesta na Halkidikiju koje nije pogođeno masovnim turizmom. Uranopolis s razlogom nazivaju "nebeski" ili "rajski grad". Okružen je Pravoslavnim svetinjama i kristalno čistim plavim morem. Bio je deo planine Atos do 1922. godine dok 50 grčkih porodica nije naseljeno ovde. Do ovog ribarskog gradića, sa kućicama kao iz bajke i uskim ulicama prepunih raznobojnog cveća, se dolazi širokim modernim putem koji spaja susedna turistička mesta. U njima su, uglavnom, luksuzni hoteli sa četiri i pet zvezdica. Svakodnevne ture do obližnjih ostrvaca idealne su za one koji u osami, u nekoj od rajskih uvala, žele još više mira. Iako je od Soluna udaljen svega 120 kilometara, Uranopolis nije mesto masovnog turizma. Biraju ga oni koji žele mir, divne peščane plaže, skrivene uvale i nepregledno more pred sobom. Stanovnici, koji se uglavnom bave ribolovom i turizmom, gostu će dobrodošlicu poželeti pokretom ruke ka dve hiljade metara visokom vrhu planine Atos. Upravo iz ove luke isplovljavaju brodovi za najveće Pravoslavno svetilište, Agion Oros - Svetu Goru. Na blizinu najstarijeg preživelog manastirskog poseda veoma su ponosni. Luka, u čijoj neposrednoj blizini se nalazi Prosforio, polazna je tačka monaha i hodočasnika ka planini Atos. To je, ujedno, i luka za ribare koji se u predvečerje s pučine vraćaju punih mreža. Pored same luke se nalazi vizantijski toranj Prosforio. Toranj je najveći i najbolje očuvan na celom Halkidikiju i potiče iz 14 veka. To je visoka kamena struktura sa uskim prozorskim prorezima. Na gornjim spratovima su drveni balkoni. Toranj je restauiran i sada je muzej hrišćanskih antikviteta.

Postoji nekoliko dobrih plaža u Uranopolisu. Glavna gradska plaža je prijatan dugi potez peska koji se pruža od luke. Iza je mali nasip, a iza kamenja je još jedan mali, ali peskovit, zaliv i bistro more. Šetalište na zapadnoj strani sela, pored luke, ima niz restorana i kafića. Iz Uranopolisa kreću autobusi ka Solunu, kao i za Sitoniju i Kasandru. U mestu takođe postoje apoteke, banke, kafići i taverne, kao i uobičajeni minimarketi i pekare. Postoje dnevne ture brodićima oko Atosa kao i izleti do nenaseljenih ostrvaca - Drenia. Ovaj deo Grčke ne garantuje lud noćni provod - on je idealno mesto za miran i porodični odmor.

Vaše letovanje 2017 može da počne!

Tip smeštaja Po sobi Po osobi 29.04-29.05
01.10-11.10
30.05-20.06
09.09-30.09
21.06-21.07
26.08-08.09
22.07-25.08
Dvokrevetna soba pogled bašta   38 49 61 73
Dvokrevetna soba pogled bazen   40 53 64 76
Junior suite   57 83 96 112
Standard family soba    54 76 93 110
Standard family soba pogled more   57 80 97 113
Superior family soba pogled more   61 91 110 133
Executive family soba pogled more   64 94 113 137
             
Minimum noćenja     3 3 3 5
Popust:
Prvo i drugo dete 0-12 godina
Treće dete  2-12 godina 
Treća odrasla osoba u Dvokrevetnim sobama
Treća odrasla osoba u Family sobama
Četvrta odrasla osoba u Family sobama
   
100%
100%
30%
100%
30%

100%
100%
30%
​100%
30%

100%
100%
30%
​100%
30%

100%
100%
30%
​100%
30%
Doplata za pun pansion:
Odrasla osoba
Dete  2-12 godina
 

16
12

16
12
16
12
16
12
DINARSKI DEO ARANŽMANA JE 1.500 DINARA PO OSOBI, DECA DO 12 GODINA NE PLAĆAJU DINARSKI DEO.
Cene u tabelama su izražene u Eur, dnevno po osobi. Usluga polupansion.
HOTELSKI POPUSTI
Specijalna ponuda 25% popusta za rezervacije do 31.01.2017. i 100% uplate do 15.02.2017. Ponuda važi za boravak 29.04.-29.05. i 01.10.-11.10.2017.
Specijalna ponuda 20% popusta za rezervacije do 31.01.2017. i 100% uplate do 15.02.2017. Ponuda važi za boravak 30.05.-20.06. i 09.09.-30.09.2017.
Specijalna ponuda 15% popusta za rezervacije do 31.01.2017. i 100% uplate do 15.02.2017. Ponuda važi za boravak 21.06.-08.09.2017.
Specijalna ponuda 15% popusta za rezervacije 01.02.-30.04.2017. i 100% uplate do 15.05.2017.
Napomena  
 
NAPOMENE:
Svi popusti koji su naznačeni u cenovnicima odnose se samo na devizni deo i važe samo za osnovnu cenu (NE važe za doplate).
KAPACITETI SMEŠTAJA
Broj osoba po jedinici Min osoba Max osoba Max odraslih Max dece Max beba 0-2
Dvokrevetna soba pogled bašta 2 3 3 1 0
Dvokrevetna soba pogled bazen 2 3 3 1 0
Junior suite 2 4 2 2 0
Standard family soba 2 4 4 2 0
Standard family soba pogled more 2 4 4 2 0
Superior family soba 2 5 4 3 0
Executive family soba 2 5 4 3 0

 

 
POLASCI ZA PARALIJU, OLYMPIC BEACH, NEI PORI, LEPTOKARIJU, PLATAMON, HANIOTI, PEFKOHORI, ASPROVALTU, NEA VRASNU, STAVROS, OFRYNIO BEACH, JERISOS, NEA RODU, URANOPOLIS
POLAZAK ZA
SITONIJU
POLAZAK ZA
TASOS
POLAZAK ZA
SIVOTU
POLAZAK ZA 
EVIJU
POLAZAK ZA
PILION
MILINA
Mesto polaska Vreme polaskaVreme polaskaVreme polaska Vreme polaskaVreme polaskaVreme polaska
NOVI SAD
(parking hotela „Sajam“)
16,0019,3015,0012.3014.0017,00
BEOGRAD
(parking preko puta »Buvlje pijace« na Novom Beogradu,
ugao ulica Jurija Gagarina i Antifašističke Borbe)
18,0021,0017,0014.3015.0019,00
POŽAREVAC (naplatna rampa-restoran "Požarevačka petlja")18,3021,3017,3015.0015.3019,30
SMEDEREVO (Motel Kolari)18,3521,3517,3515.1515.4519,35
VELIKA PLANA (Motel Plana)18,4021,4017,4015.4016.1019,40
MOTEL STARI HRAST18,4521,4517,4515.5516.2519,45
MOTEL KOŠUTA19,0022,0018,0016.1516.4520,00
JAGODINA (B.S. "Coral") ili (B.S. “Lukoil“ na autoputu)20,0023,0019,0016.3017.0021,00
ĆUPRIJA (Motel Ravanica)20,1523,1519,1516.4517.1521,15
PARAĆIN (Restoran Tito)20,2023,2019,2016.5017.2021,20
POJATE (Motel Evropa)20,3023,3019,3017.0017.3021,30
ALEKSINAC (B.S. Jugopetrol)20,4523,4519,4517.1517.4521,45
NIŠ (B.S. preko puta Hotela Nais)21,1500,0020,1517.3018.0022,15
LESKOVAC (Motel Atina)22,000,4521,0018.3019.0023,00
VRANJE (B.S. Jugopetrol)23,302,1522,3020.0020.3000,30
 
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
•Novi Sad 70€ / 50€  •Beograd... 60€ / 40€ •Jagodina... 55€ / 35€ •Niš... 50€ / 30€
Dete do 3 godine bez doplate - nema sopstveno sedište.
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
•Novi Sad 70€ / 50€ •Beograd... 60€ / 40€ •Jagodina... 55€ / 35€ •Niš... 50€ / 30€
Dete do 3 godine bez doplate - nema sopstveno sedište.
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
•Novi Sad 90€ / 75€  • Beograd... 80€ / 65€ •Jagodina...80€ / 65€ •Niš... 80€ / 65€
Dete do 3 godine bez doplate - nema sopstveno sedište.
U cenu prevoza uručunata je cena trajekta Keramoti-Limenas-Keramoti.
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 12 godina starosti
• Novi Sad... 95€ / 85€  • Beograd, Jagodina... 80€ / 70€ •Niš... 75€ / 65€
Cena karte u jednom pravcu:  odrasli / deca 60€ (cena  se odnosi na polazak iz Beograda)
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
•Novi Sad 80€ / 60€  •Beograd... 70€ / 50€ •Jagodina... 65€ / 45€ •Niš... 60€ / 40€
Dete do 3 godine bez doplate - nema sopstveno sedište.
U cenu autobuskog prevoza je uračunata karta za trajekt na relaciji Glifa – Agiokampos – Glifa
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
Novi Sad  80€ / 60€  •Beograd... 70€ / 50€ •Jagodina... 65€ / 45€ •Niš, Leskovac, Vranje... 60€ / 40€
Dete do 3 godine bez doplate - nema sopstveno sedište.
NAPOMENE:•MOGUĆNOST TRANSFERA IZ SUBOTICE, SOMBORA I VRŠCA.
•Za putnike koji putuju autobuskim prevozom, polazak je dan ranije u odnosu na datum iz tabele.
•Organizator putovanja zadržava pravo da vrši transfer drugim/manjim vozilom (po potrebi agencije) od medjustanice ili krajnje autobuske stanice do odredišta iz aranžmana ili od polazišta autobusa ili odredišta iz aranžmana do medju stanice gde se ulazi u autobus do krajnje stanice.
•Tokom sezone, moguća je promena mesta I vremena polaska.
•Putnik je dužan da se lično informiše u agenciji o mestu i vremenu polaska, jedan dan pred put.
•Putnik je u obavezi da na dogovorenom mestu polaska bude 30 minuta pre ugovorenog vremena polaska.

 

1.dan Dolazak u hotel. Smeštaj u hotel, posle 14:00 časova, u određeni tip sobe prema uplaćenoj rezervaciji.

2.dan do predposlednji dan boravak na bazi uplaćenih usluga. Slobodno vreme.

Poslednji dan. Napuštanje hotelskih soba,studija i app.  do 09:00 časova.

 

a)  UPLATA U CELOSTI
 Za uplatu u celosti odobrava se popust koji će za svaki konkretan period biti objavljen na sajtu,kao zvanični  dokument,sastavni deo važećeg kataloga;

b) UPLATA DO POLASKA
40% akontacije prilikom rezervacije (sklapanja ugovora),ostatak najkasnije 15 dana pre putovanja;

c) ODLOŽENO PLAĆANJE
40% akontacije prilikom rezervacije (sklapanja ugovora), ostatak u jednakim mesečnim ratama, po obračunu, do 25.10.2017. Dospeće rata je 15., 20. i 25. u mesecu. Za rate koje dospevaju za naplatu posle iskorišćenog aranžmana obavezno je deponovanje čekova građana kod organizatora, kao garancija plaćanja, najkasnije 15 dana pre putovanja;

d) KREDITI BANAKA
Realizuju se na osnovu profakture dobijene od organizatora,po uslovima banke na dan sklapanja ugovora. Poslovne banke: Banka Intesa, Vojvođanska banka, Komercijalna banka, Raiffeisen banka, EFG  banka.
Napomena: Potvrdu da je kredit odobren kupac (korisnik kredita) dostavlja agenciji  najkasnije 5 dana od dana izdavanja profakture.

e) PLATNE KARTICE
Platnim karticama (Visa, Master, Maestro, Dina);

f ) ADMINISTRATIVNA  ZABRANA
40 % akontacije prilikom rezervacije (sklapanja ugovora ), ostatak u jednakim mesečnim ratama, putem overene administrativne zabrane (formular korisniku izdaje organizator), do 25.10.2017. Dospeće rata je 15.,20. i 25. u mesecu.

NAPOMENA: Plaćanje se vrši u dinarskoj protivvrednost, na dan uplate po prodajnom kursu za efektivu poslovne Banke Intesa.Obavezno proveriti kurs evra prilikom rezervacije i uplate.
Započeti način plaćanja se ne može menjati.