Hotel Aristoteles Holiday Resort & Spa

Halkidiki - 3. prst (Atos) - Uranopolis / Grčka

 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis
 Letovanje Grcka Uranopolis

Lokacija

Halkidiki - 3. prst (Atos) - Uranopolis / Grčka

Location

Hotel Aristoteles Holidays
Greece
40° 19' 32.6964" N, 23° 58' 51.2976" E

Opis

Kategorija: 
8
Sadržaj hotela: 
bar pored bazena
dečiji zabavni park
diskoteka
fitnes sala
hidromasaža
kafe bar
konferencijska sala
mini market
nacionalni restoran
otvoreni bazen
restoran
sauna
spa i wellness centar
sportovi na vodi
teren za odbojku
tursko kupatilo
tv sala
đakuzi
Sadržaj sobe: 
klima uređaj
kupatilo
radio
telefon
terasa
tv/sat
  • O hotelu
  • O mestu

Ovaj prelepi hotelski kompleks sa nalazi na veoma živopisnoj lokaciji, samo par minuta vožnje od Svete Gore i njenih manastira, blizu tradicionalno grčkog ribarskog mesta i luke Uranopolis. Izgrađen je u obliku amfiteatra na 45.000m2 poseda odakle se pruža fenomenalan pogled na Svetu zemlju. Kompleks se sastoji od 235 prostranih soba, različitih tipova, smeštenih kaskadno u nekoliko objekata, ima mali SPA (zatvoreni bazen sa grejanom vodom, sauna, tursko kupatilo, jacuzzi, solarium, fitnes centar, raznovrsni tretmani i masaže - uz doplatu na licu mesta), recepciju, sefove na recepciji (uz doplatu na licu mesta), restoran, tavernu, lobi bar, bar pored bazena,  mini market, kongresni centar kapaciteta do 1000 osoba, wi-fi Internet u javnim delovima hotela (uz doplatu na licu mesta), dečji klub i igralište, bazene površine oko 500 kvm sa akva parkom (u funkciji u julu i avgustu, tobogani su zatvoreni ponedeljkom i naplaćuju se oko 6 eur dnevno po osobi), dečji bazen,  teniski teren (uz doplatu na licu mesta), odbojku na plaži, uslove za bavljenje vodenim sportovima (uz doplatu na licu mesta)... Suncobrani i ležaljke oko bazena su uključeni u cenu, a na plaži se doplaćuju oko 5 eur (set: 2 ležaljke i suncobran) za rezervacije na bazi polupansiona. Peškiri za plažu se iznajmljuju uz depozit od 20 eur. Sobe imaju pogled na more i ostrva arhipelaga Amuljani i sadrže TWC ili kupatilo sa kadom i fenom, telefon, SAT TV, centralni klima uredjaj (u funkciji od 15.06. - 10.09.), krevetac (na upit, bez doplate), mali frižider i terasu. 

Opis smeštaja: 
Eco soba: oko 20m2, dizajnirana u tradicionalnom stilu sa pogledom na okolno zelenilo, nalazi se u visokom prizemlju, udaljena 150-200 m od recepcije hotela, dizajnirana za 2-3 osobe (francuski ležaj ili dva kreveta sa sofom), sef se plaća dodatno, na recepciji hotela.
Standard soba pogled more: oko 20m2dizajnirana u tradicionalnom stilu sa pogledom na ostrvo Amuljani, nalazi se u visokom prizemlju, udaljena oko 150 m od recepcije hotela, pogodna za 2-3 osobe (francuski ležaj ili dva kreveta sa pomoćnim ležajem), sef se plaća dodatno, na recepciji hotela.
Superior soba: oko 35m2, većina ima pogled more, poneka ima čajnu kuhinju, dizajnirana za 2-4 osobe (francuski ležaj ili dva kreveta sa pomoćnim ležajem), sef se plaća dodatno, na recepciji hotela.
Family soba: oko 45m2, nalazi se u prizemlju ili spratu, sastoji se od dve spavaće sobe, kuhinje, trpezarije, dizajnirana za 2-5 osoba (francuski ležaj ili dva kreveta i sofa), sef se plaća dodatno, na recepciji hotela.
Mezoneta: oko 55m2, na dva nivoa, sastoji se od spavaće sobe i garniture za sedenje, kuhinje i trpezarije na donjem nivou, druge spavaće sobe na gornjem nivou (nije odvojena vratima), dizajnirana za 2-6 osoba (francuski ležaj ili dva kreveta i sofa, sef se plaća dodatno, na recepciji hotela.

Ishrana je po principu samoposluživanja (švedski sto). 

GPS KOORDINATE: 40.349619, 23.963242

Uranopolis, predvorje najsvetijeg mesta moderne Grčke - Svete gore, očaravajućim čine vizantijski spomenici uklopljeni u rajsku prirodu. Jedno je od onih retkih mesta na Halkidikiju koje nije pogođeno masovnim turizmom. Uranopolis s razlogom nazivaju "nebeski" ili "rajski grad". Okružen je Pravoslavnim svetinjama i kristalno čistim plavim morem. Bio je deo planine Atos do 1922. godine dok 50 grčkih porodica nije naseljeno ovde. Do ovog ribarskog gradića, sa kućicama kao iz bajke i uskim ulicama prepunih raznobojnog cveća, se dolazi širokim modernim putem koji spaja susedna turistička mesta. U njima su, uglavnom, luksuzni hoteli sa četiri i pet zvezdica. Svakodnevne ture do obližnjih ostrvaca idealne su za one koji u osami, u nekoj od rajskih uvala, žele još više mira. Iako je od Soluna udaljen svega 120 kilometara, Uranopolis nije mesto masovnog turizma. Biraju ga oni koji žele mir, divne peščane plaže, skrivene uvale i nepregledno more pred sobom. Stanovnici, koji se uglavnom bave ribolovom i turizmom, gostu će dobrodošlicu poželeti pokretom ruke ka dve hiljade metara visokom vrhu planine Atos. Upravo iz ove luke isplovljavaju brodovi za najveće Pravoslavno svetilište, Agion Oros - Svetu Goru. Na blizinu najstarijeg preživelog manastirskog poseda veoma su ponosni. Luka, u čijoj neposrednoj blizini se nalazi Prosforio, polazna je tačka monaha i hodočasnika ka planini Atos. To je, ujedno, i luka za ribare koji se u predvečerje s pučine vraćaju punih mreža. Pored same luke se nalazi vizantijski toranj Prosforio. Toranj je najveći i najbolje očuvan na celom Halkidikiju i potiče iz 14 veka. To je visoka kamena struktura sa uskim prozorskim prorezima. Na gornjim spratovima su drveni balkoni. Toranj je restauiran i sada je muzej hrišćanskih antikviteta.

Postoji nekoliko dobrih plaža u Uranopolisu. Glavna gradska plaža je prijatan dugi potez peska koji se pruža od luke. Iza je mali nasip, a iza kamenja je još jedan mali, ali peskovit, zaliv i bistro more. Šetalište na zapadnoj strani sela, pored luke, ima niz restorana i kafića. Iz Uranopolisa kreću autobusi ka Solunu, kao i za Sitoniju i Kasandru. U mestu takođe postoje apoteke, banke, kafići i taverne, kao i uobičajeni minimarketi i pekare. Postoje dnevne ture brodićima oko Atosa kao i izleti do nenaseljenih ostrvaca - Drenia. Ovaj deo Grčke ne garantuje lud noćni provod - on je idealno mesto za miran i porodični odmor.

Vaše letovanje 2017 može da počne!

  • Cenovnik leto 2017
  • Prevoz leto 2017
  • Program putovanja
  • Uslovi plaćanja
  • Opšti uslovi putovanja
Tip smeštaja Po sobi Po osobi 10.05-31.05
01.10-15.10
01.06-30.06
11.09-30.09
01.07-05.08
21.08-10.09
06.08-20.08
Jednokrevetna soba pogled more   36 55 78 117
Eco soba   25 39 45 62
Standard soba pogled more   27 43 54 69
Superior soba   31 46 64 85
Family apartman   108 140 166 227
Mezoneta   110 149 175 238
 
Minimum noćenja     3 4 4 4
Popust:
Prvo dete 0-12 godina
Drugo dete 3-12 godina
Treća odrasla osoba
Dete 3-12 god. kao peta osoba u Family apartmanu / Mezoneti
Peta odrasla osoba u Family apartmanu / Mezoneti 
   
 
100%
60%
30%
100%
80%
 
100%
60%
30%
100%
80%
 
100%
60%
30%
100%
80%
 
100%
60%
30%
100%
80%
Doplata za All Inclusive:
Odrasli
Deca 3-12 godiina
   
17
13

17
13

17
13
 
17
13
DINARSKI DEO ARANŽMANA JE 1.500 DINARA PO OSOBI, DECA DO 12 GODINA NE PLAĆAJU DINARSKI DEO.
Cene u tabelama su izražene u Eur, dnevno po SOBI (tipu smeštaja) ili osobi. Usluga polupansion.
HOTELSKI POPUSTI
Specijalna ponuda 15% popusta za rezervacije do 18.06.2017. i 100% uplate prilikom rezervacije. Ponuda važi za boravak 09.06.-18.06.2017. 
 
NAPOMENE:
Svi popusti koji su naznačeni u cenovnicima odnose se samo na devizni deo i važe samo za osnovnu cenu (NE važe za doplate).
KAPACITETI SMEŠTAJA
Broj osoba po jedinici Min osoba Max osoba Max odraslih Max dece Max beba 0-2
Jednokrevetna soba pogled more 1 1 1 0 0
Eco soba 2 3 3 1 0
Standard soba pogled more 2 3 3 1 0
Superior soba 2 4 3 2 0
Family apartman 1 5 5 3 0
Mezoneta 1 5 5 3 1

 

 
POLASCI ZA PARALIJU, OLYMPIC BEACH, NEI PORI, LEPTOKARIJU, PLATAMON, HANIOTI, PEFKOHORI, ASPROVALTU, NEA VRASNU, STAVROS, OFRYNIO BEACH, JERISOS, NEA RODU, URANOPOLIS
POLAZAK ZA
SITONIJU
POLAZAK ZA
TASOS
POLAZAK ZA
SIVOTU
POLAZAK ZA 
EVIJU
POLAZAK ZA
PILION
MILINA
Mesto polaska Vreme polaskaVreme polaskaVreme polaska Vreme polaskaVreme polaskaVreme polaska
NOVI SAD
(parking hotela „Sajam“)
16,0019,3015,0012.3014.0017,00
BEOGRAD
(parking preko puta »Buvlje pijace« na Novom Beogradu,
ugao ulica Jurija Gagarina i Antifašističke Borbe)
18,0021,0017,0014.3015.0019,00
POŽAREVAC (naplatna rampa-restoran "Požarevačka petlja")18,3021,3017,3015.0015.3019,30
SMEDEREVO (Motel Kolari)18,3521,3517,3515.1515.4519,35
VELIKA PLANA (Motel Plana)18,4021,4017,4015.4016.1019,40
MOTEL STARI HRAST18,4521,4517,4515.5516.2519,45
MOTEL KOŠUTA19,0022,0018,0016.1516.4520,00
JAGODINA (B.S. "Coral") ili (B.S. “Lukoil“ na autoputu)20,0023,0019,0016.3017.0021,00
ĆUPRIJA (Motel Ravanica)20,1523,1519,1516.4517.1521,15
PARAĆIN (Restoran Tito)20,2023,2019,2016.5017.2021,20
POJATE (Motel Evropa)20,3023,3019,3017.0017.3021,30
ALEKSINAC (B.S. Jugopetrol)20,4523,4519,4517.1517.4521,45
NIŠ (B.S. preko puta Hotela Nais)21,1500,0020,1517.3018.0022,15
LESKOVAC (Motel Atina)22,000,4521,0018.3019.0023,00
VRANJE (B.S. Jugopetrol)23,302,1522,3020.0020.3000,30
 
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
•Novi Sad 70€ / 50€  •Beograd... 60€ / 40€ •Jagodina... 55€ / 35€ •Niš... 50€ / 30€
Dete do 3 godine bez doplate - nema sopstveno sedište.
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
•Novi Sad 70€ / 50€ •Beograd... 60€ / 40€ •Jagodina... 55€ / 35€ •Niš... 50€ / 30€
Dete do 3 godine bez doplate - nema sopstveno sedište.
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
•Novi Sad 90€ / 75€  • Beograd... 80€ / 65€ •Jagodina...80€ / 65€ •Niš... 80€ / 65€
Dete do 3 godine bez doplate - nema sopstveno sedište.
U cenu prevoza uručunata je cena trajekta Keramoti-Limenas-Keramoti.
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 12 godina starosti
• Novi Sad... 95€ / 85€  • Beograd, Jagodina... 80€ / 70€ •Niš... 75€ / 65€
Cena karte u jednom pravcu:  odrasli / deca 60€ (cena  se odnosi na polazak iz Beograda)
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
•Novi Sad 80€ / 60€  •Beograd... 70€ / 50€ •Jagodina... 65€ / 45€ •Niš... 60€ / 40€
Dete do 3 godine bez doplate - nema sopstveno sedište.
U cenu autobuskog prevoza je uračunata karta za trajekt na relaciji Glifa – Agiokampos – Glifa
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
Novi Sad  80€ / 60€  •Beograd... 70€ / 50€ •Jagodina... 65€ / 45€ •Niš, Leskovac, Vranje... 60€ / 40€
Dete do 3 godine bez doplate - nema sopstveno sedište.
NAPOMENE:•MOGUĆNOST TRANSFERA IZ SUBOTICE, SOMBORA I VRŠCA.
•Za putnike koji putuju autobuskim prevozom, polazak je dan ranije u odnosu na datum iz tabele.
•Organizator putovanja zadržava pravo da vrši transfer drugim/manjim vozilom (po potrebi agencije) od medjustanice ili krajnje autobuske stanice do odredišta iz aranžmana ili od polazišta autobusa ili odredišta iz aranžmana do medju stanice gde se ulazi u autobus do krajnje stanice.
•Tokom sezone, moguća je promena mesta I vremena polaska.
•Putnik je dužan da se lično informiše u agenciji o mestu i vremenu polaska, jedan dan pred put.
•Putnik je u obavezi da na dogovorenom mestu polaska bude 30 minuta pre ugovorenog vremena polaska.

 

1.dan Dolazak u hotel. Smeštaj u hotel, posle 14:00 časova, u određeni tip sobe prema uplaćenoj rezervaciji.

2.dan do predposlednji dan boravak na bazi uplaćenih usluga. Slobodno vreme.

Poslednji dan. Napuštanje hotelskih soba,studija i app.  do 09:00 časova.

 

a)  UPLATA U CELOSTI
 Za uplatu u celosti odobrava se popust koji će za svaki konkretan period biti objavljen na sajtu,kao zvanični  dokument,sastavni deo važećeg kataloga;

b) UPLATA DO POLASKA
40% akontacije prilikom rezervacije (sklapanja ugovora),ostatak najkasnije 15 dana pre putovanja;

c) ODLOŽENO PLAĆANJE
40% akontacije prilikom rezervacije (sklapanja ugovora), ostatak u jednakim mesečnim ratama, po obračunu, do 25.10.2017. Dospeće rata je 15., 20. i 25. u mesecu. Za rate koje dospevaju za naplatu posle iskorišćenog aranžmana obavezno je deponovanje čekova građana kod organizatora, kao garancija plaćanja, najkasnije 15 dana pre putovanja;

d) KREDITI BANAKA
Realizuju se na osnovu profakture dobijene od organizatora,po uslovima banke na dan sklapanja ugovora. Poslovne banke: Banka Intesa, Vojvođanska banka, Komercijalna banka, Raiffeisen banka, EFG  banka.
Napomena: Potvrdu da je kredit odobren kupac (korisnik kredita) dostavlja agenciji  najkasnije 5 dana od dana izdavanja profakture.

e) PLATNE KARTICE
Platnim karticama (Visa, Master, Maestro, American Express,Dina)
Za korisnike kreditnih kartica - Visa i MasterCard,  Banke Intesa – mogućnost plaćanja do 6 rata bez kamate.
Za korisnike kreditne kartice – Visa,  Banke Poštanska Štedionica - odloženo plaćanje do 75 dana, a nakon toga je plaćanje u deset jednakih mesečnih rata, bez kamate.

f ) ADMINISTRATIVNA  ZABRANA
40 % akontacije prilikom rezervacije (sklapanja ugovora ), ostatak u jednakim mesečnim ratama, putem overene administrativne zabrane (formular korisniku izdaje organizator), do 25.10.2017. Dospeće rata je 15.,20. i 25. u mesecu.

NAPOMENA: Plaćanje se vrši u dinarskoj protivvrednost, na dan uplate po prodajnom kursu za efektivu poslovne Banke Intesa.Obavezno proveriti kurs evra prilikom rezervacije i uplate.
Započeti način plaćanja se ne može menjati.