Vila Prive

Olimpska regija - Plaka Litohoro / Grčka

 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro
 Letovanje Grcka Plaka-Litohoro

FIRST MINUTE PONUDA !!!
10% POPUSTA ZA UPLATE U CELOSTI PRILIKOM REZERVACIJE !!!

Pogledajte lokaciju

Location

App Hotel Oceanis
Greece
40° 6' 57.744" N, 22° 33' 23.778" E
Olimpska regija - Plaka Litohoro / Grčka

Opis

Kategorija: 
6
Sadržaj vile: 
dvorište
parking
roštilj na otvorenom
sopstvena plaža
WI-FI internet
Sadržaj duplexa: 
čajna kuhinja sa posudjem i priborom
frižider
garnitura za sedenje na terasi
klima uredjaj
kupatilo sa toaletom
peškiri
terasa
tv
  • O vili
  • O mestu
Lokacija: Vila se nalazi na samoj plaži, u vikend naselju Plaka Litohoro, od Katerinia južno oko 23 km, na svega 5,5 km ispred letovališta Leptokarija.
Ovaj objekat je u pravom smislu reči Vila, pre svega jer se nalzi u vikend naselju, koje je inače i predviđeno upravo za takve objekte. Ističe se po mnogo čemu, ali ono što je čini jedinstvenom je blizina božanske planine Olimp. Nalazi se na samoj obali mora, samo par stepenika vas dele od šljunkovite plaže, koju uglavnom i najčešće koriste samo gosti ove vile.  Miris borovine koji vas dočeka u jutarnjim satima, a koji nije karakterističan za ovaj deo Grcke, podseća na to da se nalazite u jednom posebnom ambijentu, da se iznad vas izdiže veličanstveni, božanski Olimp i da Bogovi nisu uzalud izabrali baš ovo mesto za svoje stanište. Ogromno, ograđeno dvorište, okruženo borovima vam omogućuje apsolutnu privatnost. U centralnom delu dvorišta dominira veliki letnjikovac, sa roštiljem, garniturom za sedenje, dovoljno prostran da u njemu istovremeno mogu da borave svi gosti vile. Ako biste želeli dan da započnete uz jutarnju kafu sa pogledom na more, na raspolaganju vam je još jedan, manji letnjikovac, skriven među borovima, iznad same plaže. U dvorištu je nekoliko garnitura za sedenje, spoljna tuš kabina (zavesa) sa toplom vodom, zatim teren za basket, kao i manje igralište za decu, koji upotpunjuju sadržaj ove vile. Dvorište takođe poseduje i obezbeđen privatni parking. Još nekoliko bitnih informacija koje vam mogu biti od koristi su, da je utorkom pijačni dan u Leptokariji, gde pre svega možete nabaviti uvek svežu ribu, ali i sve druge namirnice. Napominjemo da se u Leptokariji nalazi i “Lidl”, svakako kod naših turista najpopularniji super market. Podsećamo vas da za svakodnevne potrebe imate super market u kampu “Olympos”, koji je nedaleko od vile “Prive”...

U ovoj vili postoje dve smeštajne jedinice, koje se mogu iznajmiti pojedinačno ili se u zakup može uzeti cela vila.
1/6 duplex apartman - (kanabe+kanabe) (1+1) (1+1), u dva nivoa, (dve spavace sobe): u prvom nivou je dnevni boravak, sa kompletno opremljenom kuhinjom (veliki frižider sa zamrzivačem, mini štednjak sa rernom...), dva kreveta (kanabea). U tom nivou je manje kupatilo, sa tušem bez tuš kade, dva ulaza (glavni iz pravca dvorišta, sporedni – iza), dve terase u nivou dvorišta. Na spratu se nalaze dve spavaće sobe, sa po dva spojena singl kreveta, obe imaju izlaz na terasu, sa pogledom na dvorište, na tom nivou je i kupatilo sa kadom.
1/9 + 2 triplex apartman (kanabe + kanabe) (1+1+kanabe) (1+1) (2), u dva nivoa, (3 spavace sobe): u prvom nivou je ogroman dnevni boravak, garnitura za sedenje, veliki trpezarijski sto za 6-8 osoba, delimično odvojena, kompletno opremljena kuhinja (veliki frižider sa zamrzivačem, veliki štednjak sa rernom, mašina za pranje veša, manji trpezarijski sto za 4 osobe...). U tom nivou su dva kreveta (kanabea), moguće je po potrebi dodati i dva pomoćna kreveta, za decu do 12 godina, kupatilo sa tuš kadom. Na spratu se nalaze 3 spavaće sobe, jedna sa francuskim krevetom, terasa sa pogledom na more, druga sa dva singl kreveta, terasa sa pogledom na more, treća dva singl kreveta plus kanabe, terasa bočni pogled more, u hodniku se nalazi kupatilo sa tuš kadom. 
 
U pojedinim slučajevima moguća su odstupanja mera ležaja od našeg standarda.
Grčki standard za normalni ležaj je 185cm-200cm sa 75-90cm, a bračni ležaj (dve osobe) 185–200cm sa 120–155cm.
 
Korišćenje klima uređaja, peškira i WI-FI interneta - BESPLATNO.


GPS KOORDINATE: 40°06'57.7"N 22°33'23.7"E

Litohoro je samo nekoliko kilometara udaljen od mora i savršena je turistička destinacija u svako doba godine. Nalazi se u podnožju najvišeg vrha planine Olimp, Mytikas (2.918 m). Ovim slikovitim mestom dominira tradicionalna arhitektura Makedonije koja je okružena bujnom vegetacijom. Naselje datira iz 14. veka, kada su većinu stanovnika činili pomorci, a u mestu je bilo i dosta tekstilnih radionica. Danas je ovo dobro organizovano turističko mesto sa kvalitetnim hotelskim sadržajima i uslugama i omiljeno je polazište za planinarenje ili izlet na Olimp - prebivalište bogova.

Stara tradicionalna četvrt grada - uske ulice, kuće izgrađene u tradicionalnom makedonskom stilu i mali trgovi bairia između starih kuća, ostavlja posetoce bez daha. Na ulazu u grad nalazi se park borova Katounia kroz koji treba prošetati, kao i posetiti sportski i kulturni centar, Muzej pomorstva i narodne umetnosti i upoznati se sa bogatom pomorskom tradicijom Litohora.

Na ovom području nalaze se i izvanredni verski spomenici i mesta hodočašća koja treba posetiti. Slikovita gradska crkva Agia Paraskevi smeštena je između poslednjih kuća na zapadnom kraju grada. Pored crkve Agioi Apostoloi nalazi se fontana sa hladnom vodom sa Olimpa, kojom posetioci i meštani mogu da ugase žeđ. Dalje uz planinu, dolazi se do crkvice Profitis Ilias sa prelepim panoramskim pogledom.

U blizini, u Skali, na mestu drevnog grada Pimpleia, nalazi se novi manastir Agios Dionisios. Manastir se preselio na svoju današnju lokaciju nakon što su Nemci 1943. uništili impresivni utvrđeni manastir iz 16. veka. Može se posetiti i Crkveni Vizantijski muzej u kojem se nalaze istorijski rukopisi, kao i retki crkveni brodovi i odeća . Tu je i mala crkva ispod ogromnog platana, posvećena Svetom Kosmasu Aitolosu koji je propovedao u senci ovog drveta u doba otomanske okupacije.

Nedaleko od Litohora su i drevni grad Dion i muzej Vergina, u kojima je predstavljen život porodice Aleksandra Velikog, kao i tradicionalno, drevno, živopisno planinsko selo Panteleimonas.

Litohoro se uvek povezuje sa izletima na planinu Olimp, planinu starogrčkog mita. Od grada, do ovog područja neverovatne lepote, stiže se kroz klisuru reke Enipeas. To je prvi nacionalni park Grčke ustanovljen još 1938. godine. Prostire se na površini od 45 km2 prekrivenoj hrastom, crnim i belim borom, bukvom, alpskom vegetacijom i oko 1700 biljnih vrsta, od kojih su 23 endemske. Impresivna fauna uključuje 32 vrste sisara, 108 vrsta ptica, među kojima su retki lešinari, mnogi reptili, insekti i leptiri. Olimp je UNESCO proglasio za rezervat prirode 1981. godine.

Na oko 8 km od centra mesta Litohoro nalazi se i njegova plaža. Duga je, pretežno šljunkovita, uređena, sa ležaljkama i suncobranima i zbog kristalno čistog mora nosilac je prestižne nagrade Plava zastavica. Na plaži, kao i u samom mestu, mogu se naći lokalni kafići i barovi, kao i uzo barovi i taverne u kojima je uživanje u lokalnim specijalitetima makedonske kuhinje zagarantovano.

Vaše letovanje 2019 može da počne!

  • Cenovnik leto 2019
  • Prevoz leto 2019
  • Program putovanja
  • Uslovi plaćanja
  • Opšti uslovi putovanja
Cenovnik za sopstveni prevoz.
Cene su u Eur, po smeštajnoj jedinici/ celoj vili, najam za 10 noćenja  (NEMA DINARSKOG DELA)
Tip smeštaja 15.06.-
25.06.
25.06.-
05.07.
05.07.-
15.07.
15.07.-
25.07.
25.07.-
04.08.
04.08.-
14.08.
14.08.-
24. 
08.
24.08.-
03.09.
03.09.-
13.09.
13.09.-
23.09.
1/6 duplex / mezoneta 595 795 995 1095 1095 1095 1095 895 635 495
1/9+2 triplex / mezoneta 965 1295 1595 1795 1795 1795 1795 1425 995 735
Najam cele vile max broj 15+2 1475 1985 2455 2745 2745 2745 2745 2195 1545 1165
Napomene
-Uslovi za decu u studiju / apartmanu • dva deteta do 10 godina starosti mogu koristiti jedan ležaj. Dete 0-3 godine može u studiju / apartmanu da boravi bez sopstvenog ležaja.
-Korišćenje klima uređaja , peškira i  WI-FI interneta - BESPLATNO.
-Boravišna taksa u Grčkoj: Od 01.01.2018 se vrši naplata boravišne takse u Grčkoj u privatnom smeštaju. Cena boravišne takse iznosi 0,5€ dnevno po smeštajnoj jedinici (studiju/apartmanu). Boravišna taksa se plaća na licu mesta (na dan dolaska u vilu).
-NEMA UVEĆANJA ZA ODLOŽENO PLAĆANJE ARANŽMANA!
-AGENCIJA NE MOŽE GARANTOVATI BRZINU INTERNETA I NIJE ODGOVORNA U SLUČAJU SLABOG SIGNALA ILI NESTANKA INTERNETA USLED TEHNIČKIH PROBLEMA GRČKIH OPERATERA.

 

 
POLASCI ZA PARALIJU, OLYMPIC BEACH, NEI PORI, LEPTOKARIJU, PLATAMON, HANIOTI, PEFKOHORI, ASPROVALTU, NEA VRASNU, STAVROS, OFRYNIO BEACH, JERISOS, TRIPITI, URANOPOLIS
POLAZAK ZA
SITONIJU
POLAZAK ZA
TASOS
POLAZAK ZA
SIVOTU
POLAZAK ZA 
EVIJU
POLAZAK ZA
PILION
POLAZAK ZA
KEFALONIJU
POLAZAK ZA
AMULJANI OSTRVO
Mesto polaska Vreme polaskaVreme polaskaVreme polaska Vreme polaskaVreme polaskaVreme polaskaVreme polaskaVreme polaska
BEOGRAD
Turistički terminal na “Lastinom” parkingu, koji se nalazi u sklopu Autocentra Lasta, na autoputu Beograd – Niš.
Adresa je Autoput Beograd-Niš broj 4.
Lokacija Turistički terminal
18,0021,0017,0014.3015.0019,0013,0018,00
POŽAREVAC (naplatna rampa-restoran "Požarevačka petlja")18,3021,3017,3015.0015.3019,3013,3018,30
SMEDEREVO (Motel Kolari)18,3521,3517,3515.1515.4519,3513,4518,35
VELIKA PLANA (Motel Plana)18,4021,4017,4015.4016.1019,4014,1018,40
MOTEL STARI HRAST18,4521,4517,4515.5516.2519,4514,2518,45
MOTEL KOŠUTA19,0022,0018,0016.1516.4520,0014,4519,00
JAGODINA (B.S. "Coral") ili (B.S. “Lukoil“ na autoputu)20,0023,0019,0016.3017.0021,0015,0020,00
ĆUPRIJA (Motel Ravanica)20,1523,1519,1516.4517.1521,1515,1520,15
PARAĆIN (Restoran Tito)20,2023,2019,2016.5017.2021,2015,2020,20
POJATE (Motel Evropa)20,3023,3019,3017.0017.3021,3015,3020,30
ALEKSINAC (B.S. Jugopetrol)20,4523,4519,4517.1517.4521,4515,4520,45
NIŠ (B.S. preko puta Hotela Nais)21,1500,0020,1517.3018.0022,1516,0021,15
LESKOVAC (Motel Atina)22,000,4521,0018.3019.0023,0017,0022,00
VRANJE (B.S. Jugopetrol)23,302,1522,3020.0020.3000,3018,3023,30
 
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
•Beograd... 60€ / 40€ •Jagodina... 55€ / 35€ •Niš... 50€ / 30€
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
•Beograd... 60€ / 40€ •Jagodina... 55€ / 35€ •Niš... 50€ / 30€
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
• Beograd... 85€ / 70€ •Jagodina...80€ / 65€ •Niš... 75€ / 60€
U cenu prevoza uručunata je cena trajekta Keramoti-Limenas-Keramoti.
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti
 • Beograd... 80€ / 65€ •Jagodina...75€ / 60€ •Niš... 70€ / 55€
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
• Beograd... 75€ / 65€ •Jagodina... 70€ / 60€ •Niš... 65€ / 55€
U cenu autobuskog prevoza je uračunata karta za trajekt na relaciji Glifa – Agiokampos – Glifa
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
• Beograd... 80€ / 70€ •Jagodina... 75€ / 65€ •Niš... 70€ / 60€
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
• Beograd... 90€ / 80€ •Jagodina...85€ / 75€ •Niš... 80€ / 70€
Doplata za trajekt na relaciji Kilini-Poros-Kilini - 20€.
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
• Beograd... 75€ / 55€ •Jagodina...70€ / 50€ •Niš... 65€ / 45€
U cenu preovoza je uračunat trajekt na relaciji Tripiti-Amuljani-Tripiti, kao i transfer od luke na Amuljaniju do vila.

NAPOMENE:

• Za putnike koji putuju autobuskim prevozom, polazak je dan ranije u odnosu na datum iz tabele.
• Putnik je dužan da se lično informiše u agenciji o mestu i vremenu polaska, dva dana pred put.
• Putnik je u obavezi da na dogovorenom mestu polaska bude 30 minuta pre ugovorenog vremena polaska.

• Tokom sezone, moguća je promena mesta i vremena polaska.
• Dete od 0-12 godina starosti mora imati svoje sedište (ne može se prevoziti u krilu).
• Cena autobuske karte u jednom pravcu se umanjuje od cene povratne karte za odrasle -20€, za decu do 10 godina -10€.
• Mogućnost transfera iz Subotice, Sombora, Šabca, Kikinde, Zrenjanina,  Vršca, Novog Sada, Allibunara i Pančeva uz doplatu na osnovnu cenu prevoza iz tabele sa polaskom iz Beograda (za realizaciju transfera minimalan broj putnika je 4, za manji broj putnika postoji mogućnost realizacije transfera uz korekciju cene) :
-za polazak iz Subotice, Sombora - 25€;
-za polazak iz Šabaca, Kikinde, Zrenjanina i Vršaca - 20€;
-za polazak iz Novog Sada i Alibunara - 15€;
-za polazak iz Pančeva - 10€.
• Umanjenje cena prevoza u odnosnu na osnovnu cenu prevoza iz tabele sa polaskom iz Beograda :
-za polazak iz Jagodine umanjenje je 5€,
-za polazak iz Niša, Leskovca i Vranja umanjenje je 10€.
• Transferi do i od Beograda mogu biti realizovani mini-busom, kombijem ili putničkim automobilom.  
• Agencija pravi raspored sedenja uzimajući ravnopravno u obzir: vreme uplate aranžmana kao i starost putnika (stara lica ili porodice sa decom).
• Organizator putovanja ne garantuje poziciju sedišta u autobusu ukoliko to nije predviđeno i uplaćeno prema cenovniku kao mogućnost dodatne usluge i doplate.
• Organizator putovanja će putnicima odrediti bilo koje sedište i sprat u autobusu, bez obzira na eventualno usmeno date napomene. Naknadne izmene nisu moguce. Putnik će prihvatiti sedište koje mu agencija dodeli.
• Broj putnika po smenama može se značajno razlikovati. Organizator se ne obavezuje da će prevoz u povratku izvršiti istim prevoznim sredstvom i na istim sedištima kao u odlasku. U slučaju nedovoljnog broja prijavljanih putnika agencija zadržava pravo da pojedine polaske organizuje u saradnji sa drugom agencijom ili manjim prevoznim sredstvom od autobusa.
• Prenos prtljaga od autobusa do smeštajnog objekta nije obaveza Organizatora putovanja. Autobus po dolasku u letovalište staje što je moguće bliže smeštajnom objektu. Putnici su dužni svoj prtljag preneti do smeštaja.
• Organizator ima pravo da za prevoz angažuje sve tipove turističkih autobusa koji ispunjavaju uslove predviđene propisima (mini bus, autobus ili double decker), kao i druga prevozna sredstva ako to okolnosti uslovljavaju. Broj sedišta i razmak između njih zavisi od tehničke specifikacije autobusa (marke i tipa autobusa) i registrovan je u dozvoli te Organizator na to ne može da utiče.
• Iskrcaj putnika i broj mesta iskrcaja putnika pre konačnog mesta odredišta (npr. usputna letovališta i hoteli udaljena od glavne maršrute do 20 kilometara) su u isključivoj nadležnosti agencije i ona nema obavezu obaveštavanja putnika o tome (broju iskrcaja).
• U slučaju dodatnog transfera autobusom ili manjim vozilom moguće je čekanje do stodvadeset minuta. I u polasku, kao i dolasku na destinaiju i sa destinacije može doći do kašnjenja zbog različitih razloga (gužva na putu, kvar, velike količine prtljaga koji je potrebno smestiti u boks autobusa...).
• Ovakav vid prevoza nije linijski, sa utvrđenim striktnim redom vožnje, jer zavisi od velikog broja faktora. Procene trajanja putovanja i dolaska na destinaciju, kao i brzina vožnje su vrlo subjektivne procene vozača i vodiča i ne mogu biti predmet prigovora.
• Mesto izlaska iz autobusa na destinaciji je i mesto polaska za Srbiju.
• Minimum na autobuskom prevozu da bi došlo do realizacije puta je 40 putnika, u protivnom organizator zadržava pravo otkaza do 5 dana pred početak aranžmana,
• Postoji mogućnost ulazaka/izlaska i na usputnim stanicama na autoputu (u dogovoru sa vodičem i vozačem autobusa) koje nisu navedene u tabeli, ali isključivo na mestima predviđenim za stajanje (parking, pumpa, motel, restoran). Zabranjeno je zaustavljanje autobusa na petljama, kružnom toku ili u zaustavnoj traci autoputa zbog ukrcaja/iskrcaja putnika.
• Pušenje u autobusu nije dozvoljeno.

 

AUTOBUSKI PREVOZ:
1. Dan – Polazak iz Beograda u poslepodnevnim časovima (mesto polaska biće naknadno objavljeno). Proveriti 3 dana pre putovanja tačno vreme i mesto polaska autobusa. Vožnja kroz Srbiju i Makedoniju prema Grčkoj.
2. Dan – Dolazak u jutarnjim časovima. Smeštaj od 14:00 časova (postoji mogućnost ranijeg ulaska).
3. – 11. Dan – Boravak u izabranom smeštaju na bazi odabrane usluge.
12. Dan – Napuštanje smeštaja do 09:00 časova. Slobodno vreme. Polazak za Srbiju u poslepodnevnim časovima po lokalnom vremenu (za tačno vreme povratka informisati se kod predstavnika agencije).  Vožnja kroz Grčku i Makedoniju prema Srbiji.
13. Dan – Dolazak u Beograd u ranim prepodnevnim časovima.

Napomena: polazak autobusa je dan ranije u odnosu na datum iz tabele. Proveriti jedan dan pre putovanja tačno mesto sastanka i vreme polaska autobusa.

SOPSTVENI PREVOZ:
1.dan Dolazak u apartman/studio. Smeštaj posle 14:00 časova (postoji mogućnost ranijeg ulaska) u određeni tip smeštaja prema uplaćenoj rezervaciji.
2.dan do predposlednji dan boravak na bazi uplaćenih usluga. Slobodno vreme.
Poslednji dan. Napuštanje  apartmana/studija  do 09:00 časova.

CENA ARANŽMANA OBUHVATA:
- smeštaj u odabranoj vili na bazi najma apartmana za odabrani broj noćenja
- autobuski prevoz (samo u smenama sa zvezdicom)
- servis predstavnika agencije
- troškove organizacije

CENA ARANŽMANA NE OBUHVATA:
- Boravišnu taksu u Grčkoj: Od 01.01.2018 se vrši naplata boravišne takse u Grčkoj u privatnom smeštaju. Cena boravišne takse iznosi 0,5€ dnevno po smeštajnoj jedinici (studiju/apartmanu). Boravišna taksa se plaća na licu mesta (na dan dolaska u vilu).
- autobuski prevoz (osim u smenama sa zvezdicom)
- međunarodno zdravstveno putno osiguranje. Informacije o iznosu osiguranja dobijaju se u agenciji. Iznos zavisi od dužine boravaka i vrste osiguranja (individualno ili porodično).
- osiguranje od otkaza putovanja
- održavanje higijene u apartmanima za vreme boravka
- fakultativne izlete
- individualne troškove

TIPOVI SMEŠTAJNIH JEDINICA / LEGENDA:
S - studio / jedna prostorija koju čine čajna kuhinja (obično bez rerne) opremljena osnovnim posuđem i naznačen broj osnovnih ležajeva, kupatilo, balkon ili terasa.
G - garsonjera / prostorija koju čini čajna kuhinja (obično bez rerne) opremljena osnovnim posuđem i odvojena prostorija sa naznačenim brojem osnovnih ležajeva, kupatilo, balkon ili terasa.
A - apartman / prostorija koju čini čajna kuhinja (obično bez rerne) opremljena osnovnim posuđem sa naznačenim brojem osnovnih ležajeva i odvojena prostorija sa naznačenim brojem osnovnih ležajeva, kupatilo, balkon ili terasa.
D - duplex / prostorija koju čini čajna kuhinja (obično bez rerne) opremljena osnovnim posuđem i dve odvojene prostorije sa naznačenim brojem osnovnih ležajeva, kupatilo, balkon ili terasa.
M - mezoneta / smeštajna jedinica koju čine dva nivoa i kupatilo, balkon ili terasa. Na jednom nivou dnevni boravak sa čajnom kuhinjom (obično bez rerne) opremljenom osnovnim posuđem i drugi nivo (uglavnom galerija) kao spavaći deo.

POPUSTI ZA DECU U APARTMANIMA:
- Dvoje dece do 10 godina imaju pravo da koriste zajednički ležaj.
Napomena: Kategorizacije smeštajnih objekata u katalogu (hoteli i vile), izvorno su preuzete od vlasnika istih, te kao takve ispunjavaju uslove po kriterijumima nacionalne turističke organizacije Grčke – EOT.

VAŽNE NAPOMENE:
* Početak korišćenja smeštajne jedinice (apartmana – studia) od 14:00 sati na dan dolaska  a napuštanje smeštajne jedinice (apartmana – studia) zadnjeg dana boravka u 09:00  sati. Higijenu u apartmanima i studijima održavaju gosti, a posteljina se menja najmanje jednom u toku smene. Eventualne neispravnosti i nedostatke u smeštaju prijaviti odmah predstavniku agencije. Putnici su obavezni da prilikom ulaska u smeštaj, predaju 1 pasoš, koji će im biti vraćen na dan odlaska. Svaku pričinjenu štetu putnik je u obavezi da nadoknadi vlasniku objekta pre napuštanja smeštaja. Svaka oštećenje, koje je postojalo u smeštaju prilikom ulaska, a nije prijavljeno predstavniku, tretiraće se kao šteta, koju su pričinili putnici koji trenutno borave unutra.
*Putnici su dužni da poštuju kućni red objekta u kom su smešteni, u suprotnom vlasnik objekta ima pravo da ih iz istog udalji, a agencija ne snosi nikakvu odgovornost, niti obavezu, niti je dužna da vrati pare putnicima.
* Dimenzije ležaja u Grčkoj se razlikuju od naših standarda. Grčki standard za normalni ležaj je 185cm-200cm sa 75-90cm, a bračni ležaj (dve osobe) 185–200cm sa 120–155cm. Pomoćni ležaj u svim objektima u Grčkoj je na sklapanje, drvene ili metalne konstrukcije ili fotelje na rasklapanje, manjih dimenzija.
* Organizator zadržava pravo da putem FIRST MINUTE ili LAST MINUTE ponude proda svoje slobodne kapacitete po cenama koje su drugačije od onih u cenovniku. Stranke koje su uplatile aranžman po cenama objavljenim u ovom cenovniku nemaju pravo da potražuju nadoknadu na ime razlike u ceni.
* Za sve informacije date usmenim ili elektronskim putem agencija ne snosi odgovornost. Validan je samo pisani program putovanja istaknut u prostorijama agencija.
* Organizator putovanja zadržava pravo promene programa putovanja usled nepredviđenih objektivnih okolnosti (npr. gužva na granicama, gužva u saobraćaju, zatvaranje nekog od lokaliteta predviđenog za obilazak…).
* Potpisnik ugovora o putovanju ili predstavnici grupe putnika obavezni su da sve putnike upoznaju sa ugovorenim programom putovanja, uslovima plaćanja i Opštim uslovima putovanja organizatora putovanja.
* Svi putnici su obavezni da poštuju važeće  zakonske i carinske propise za iznošenje dinara i deviza iz zemlje.
* Putnici koji poseduju inostrani pasoš dužni su sami da se informišu kod nadležnog konzulata o uslovima koji važe za odredišnu ili tranzitnu zemlju (vizni, carinski, zdravstveni i dr.) i da sami blagovremeno i uredno obezbede potrebne uslove i isprave.
* Maloletna lica, ukoliko putuju bez roditelja, moraju imati saglasnost, oba roditelja, na punoletno lice sa kojim putuju
*Agencija ne snosi odgovornost u slučaju da pogranične vlasti onemoguće putniku ulaz na teritoriju Evropske unije..
*Minimum za realizaciju putovanja po polasku: autobus-40 prijavljenih putnika i usled nedovoljnog broja putnika organizator putovanja ima pravo otkaza putovanja, najkasnije 5 dana pre termina polaska. Organizator putovanja zadrzava pravo korekcije ugovorene cene pre početka putovanja usled promene u kursu razmene valute ili promene u tarifama prevoznika i u zakonom predviđenim slučajevima.
Molimo Vas da pažljivo pročitate Opšte uslove putovanja I NAPOMENE (koje su sastavni deo ovog programa). Organizator putovanja je Turistička agencija „Atlantic Travel & Service DOO“, licenca OTP br. 325/2010. Uz ovaj program važe Opšti uslovi putovanja Turističke agencije „Atlantic Travel & Service DOO“  uskladjeni sa Yuta standardom i Zakonom o turizmu.

USLOVI I NAČIN PLAĆANJA

a)  UPLATA U CELOSTI

 Za uplatu u celosti odobrava se popust koji će za svaki konkretan period biti objavljen na sajtu,kao zvanični  dokument,sastavni deo važećeg kataloga.


b) UPLATA DO POLASKA

40% akontacije prilikom rezervacije (sklapanja ugovora),ostatak najkasnije 15 dana pre putovanja.


c) ODLOŽENO PLAĆANJE

40% akontacije prilikom rezervacije (sklapanja ugovora), ostatak u jednakim mesečnim ratama, po obračunu, do 25.12.2019. Dospeće rata je 15. , 20. i 25. u mesecu. Za rate koje dospevaju za naplatu posle iskorišćenog aranžmana obavezno je deponovanje čekova građana kod organizatora, kao garancija plaćanja,najkasnije 15 dana pre putovanja.


d) KREDITI BANAKA

Realizuju se na osnovu profakture dobijene od organizatora,po uslovima banke na dan sklapanja ugovora. Poslovne banke: Banka Intesa, Vojvođanska banka, Komercijalna banka, Raiffeisen banka, EFG  banka.
Napomena: Potvrdu da je kredit odobren kupac (korisnik kredita) dostavlja agenciji  najkasnije 5 dana od dana izdavanja profakture.
 

e) PLATNE KARTICE

Platnim karticama (Visa, Master, Maestro, American Express,Dina)
Za korisnike kreditnih kartica - Visa i MasterCard,  Banke Intesa – mogućnost plaćanja do 6 rata bez kamate.
Za korisnike kreditne kartice – Visa,  Banke Poštanska Štedionica - odloženo plaćanje do 75 dana, a nakon toga je plaćanje u deset jednakih mesečnih rata, bez kamate.


f ) ADMINISTRATIVNA  ZABRANA

40 % akontacije prilikom rezervacije (sklapanja ugovora ), ostatak u jednakim mesečnim ratama, putem overene administrativne zabrane (formular korisniku izdaje organizator), do 25.12.2019. Dospeće rata je 15.,20. i 25. u mesecu.

 

NAPOMENA: Plaćanje se vrši u dinarskoj protivvrednost , na dan uplate po prodajnom kursu za efektivu poslovne  Banke Intesa.Obavezno proveriti kurs evra prilikom rezervacije i uplate.

Započeti način plaćanja se ne može menjati.