Hotel Grand Bleu

Evia - Eretria / Grčka

 Letovanje Grcka Eretria
 Letovanje Grcka Eretria
 Letovanje Grcka Eretria
 Letovanje Grcka Eretria
 Letovanje Grcka Eretria
 Letovanje Grcka Eretria
 Letovanje Grcka Eretria
 Letovanje Grcka Eretria
 Letovanje Grcka Eretria
 Letovanje Grcka Eretria
 Letovanje Grcka Eretria
 Letovanje Grcka Eretria
 Letovanje Grcka Eretria

Pogledajte lokaciju

Evia - Eretria / Grčka

Location

Greece
38° 23' 53.2644" N, 23° 48' 38.1096" E

Opis

Kategorija: 
6
Sadržaj hotela: 
bar na plaži
bar pored bazena
bilijar
igraonica
konferencijska sala
lobi bar
masaža
mini market
noćni bar
otvoreni bazen
parking
recepcija
restoran
sauna
servis za pranje rublja
sopstvena plaža
sportovi na vodi
taverna
usluga čuvanja dece
wi-fi internet
đakuzi
Sadržaj sobe: 
balkon
fen za kosu
frižider
klima uređaj
kupatilo
LCD TV
sef
telefon
  • O hotelu
  • O mestu
Smešten na samoj plaži, hotel Grand Bleu predstavlja kombinaciju udobnih soba sa cvetnim vrtom i sopstvenom peščanom plažom. Tu su i izvrsna grčka jela i pića u barovima i restoranima, kao i kvalitetni zabavni, spa&wellness i rekreativni sadržaji - i sve to u sigurnom, praktičnom okruženju bez automobila. Nalazi se na samoj plaži, udaljen samo 2 km od grada Eretria na ostrvu Evija i na oko 110 km od atinskog aerodroma.
Kompleks je okružen dobro uređenim vrtovima i sastoji se od glavne zgrade i šest manjih dvospratnih zgrada. Sobe će vas osvojiti svojom udobnošću i pogledom na more, bazen ili vrt. Sve sobe imaju: kupatilo, fen za sušenje kose, TV, sef, klima uređaj, frižider, telefon, pristup internetu, balkon ili terasu.
Glavni restoran svakodnevno nudi bogate obroke i gostima garantuje uživanje u ukusnoj i zdravoj mediteranskoj kuhinji. Na bazi švedskog stola, gosti će pronaći hladna i topla jela spremnljena od lokalnih proizvoda, deserte i sveže voće. Naš šef kuhinje priprema i lokalne specijalitete na osnovu tradicionalnih grčkih recepata. Ipak, onima koji žele da dožive ručak ili večeru u tipičnoj grčkoj kafani, preporučujemo tavernu Blue Lounge koja se nalazi na našoj privatnoj plaži. Gosti mogu da naruče neki od delikatesa sa roštilja, pripremljenih od finih domaćih proizvoda. Ukoliko želite da uživate u kafi ili piću dok slušate zvuk talasa, tu je i bar na plaži, dok u baru na bazenu uz piće možete da naručete i neki laganiji obrok ili ukusne gricklice u svako doba dana. Bar pored bazena je i deci omiljeni kutak, jer se tu odvija mini disko posle večere.
Ako želite maksimalno da udovoljite sebi i da se opustite, tu je i naš spa centar Aphrodite. Bilo da želite uživati u raznim tretmanima za lice, manikiru i pedikiru, širokoj ponudi masaža ili da rezervišete saunu ili jacuzzi za dvoje, ovo je pravo mesto za vas. Za one malo aktivnije, naše ljubazno osoblje na recepciji pomoći će u organizovanju izleta u prirodi, vožnje bicikla, ronjenja i drugih sportova na vodi i aktivnosti, kao i ekskurzija u okolini.  
Od ostalih sadržaja u hotelu Grand bleu su: besplatan bežični WIFI internet u lobiju i na bazenu, video igre, bilijar, konferencijska sala, amfiteatar, mini market, prodavnica nakita, mini-club za decu od 4 do 12 godina, servis za pranje veša, besplatan parking ...
 
Opis smeštaja:
Standard soba: nalazi se u glavnoj zgradi sa pogledom na zaliv Evije ili na baštu, prostrana i čista, dizajnirana za 2-3 osobe (francuski ležaj ili dva kreveta sa standardnim ležajem, kao trećim).
Family bungalov: nalazi se u bungalovima u vrtu, idealan je za porodice sa decom, ima francuski ležaj ili 2 kreveta i krevet na sprat za decu,  dizajniran za 2-4 osobe.
Mezoneta: prostrana, ima 2 sobe, sa unutrašnjim stepenicama, 2 kupatila sa tušem ili kadom, specijalno dizajnirana za porodice sa decom, može da se smesti najviše 5 osoba.

Usluga u hotelu je: polupansion (doručak i večera) ili All Inclusive (doručak, ručak i večera) - uz doplatu. Obroci se služe po principu švedskog stola.

GPS koordinate: 38.398539, 23.810737

 

Eretria, u prevodu “grad veslača” je gradić smešten na jugozapadnoj obali ostrva Evija, južno do Halkide svega 20 km. Smešten je u istoimenoj oblasti, a izlazi na obalu južnog zaliva Evije.  U prošlosti važan istorijski polis, prvi put se pominje u 6. i 7. veku pne. Iskopavanje arheoloških ostataka je započeto tek krajem devetnaestog veka.  Pronađeni su prvi dokazi ljudske delatnosti na ovim prostorima koji datiru između 3500-3000 godine pne, u vreme kasnog neolita.  Nisu pronađeni tragovi naseobina iz tog perioda  pa se ne zna da li je Eretria bila stalno naseljena u to vreme.  Prvi dokazi o naseljenosti mesta potiču između 3000-2000 pne, tada je pronađena grnčarija i ostaci naseobina. Pošto je zemljište bilo često poplavaljano zbog velike lagune koja se nalazila u blizini, deo stanovništva je bilo prinuđena da se raseli na Akropolj. Vremenom su i preostali stanovnici otpočeli raseljavanje pa je Eretria u Srednjem veku zvanično ostala napuštena. Temelji grada datiraju iz 9. veka pne. Eretria se u istoriji pominje kao luka u kojoj su se sidrili brodovi za vreme Trojanskog rata , a za vreme Persijske opsade je bila razrušena. Eretria je uspela da se oporavi, ali je i Rimljanima stala na put stotinak godina kasnije.

Danas je Eretria jedan moderan turistički grad koji ima sve predispozicije da postane jedan od vodećih turističkih centara južne Evije. Osim prelepog mora, živopisnih pejzaža sa tradicionalnomm grčkom arhitekturom, ovaj gradić ima i istorijske znamenitosti  koje su nezaobilazna tačka svakog turiste. U Eretriji ćete uživati u prelepim grčkim tavernama nanizanim na  širokom šetalištu, živopisnoj luci i dobro poznatoj grčkoj gostoljubivosti. Prelepe plaže nisu ni ovde izostale, te tako, pored svega ćete moći da uživate u tirkiznom Egeju.

Vaše letovanje 2020 može da počne!

  • Cenovnik leto 2020
  • Prevoz leto 2020
  • Program putovanja
  • Uslovi plaćanja
  • Opšti uslovi putovanja
Tip smeštaja Po sobi Po osobi
01.05-30.06.
01.07-31.08.
01.09-30.09.
Standard soba pogled bašta        
Dvokrevetna soba pogled more        
Family bungalov        
Mezoneta        
Minimum boravka     5 5 5
Popusti u sobi i bungalovu:
Prvo dete 0-6 godina
  100% 100% 100%
Popusti u bungalovu:
Drugo dete 0-6 godina
  100% 100% 100%
Doplata u sobi i bungalovu:
Prvo dete 6-12 godina
  16 19 16
Doplata u bungalovu:
Drugo dete 6-12 godina
  16 19 16
Doplata u sobi:
Treća odrasla osoba
  16 21 16
Doplata za All Inclusive
Odrasli
Deca 3-12 godina
 

16
11

18
​13
16
​11
Cene u tabelama su izražene u Eur, dnevno po SOBI ili osobi. Usluga je polupansion.
BORAVIŠNA TAKSA GRČKA 2020:
Od 01.01.2018 se vrši obavezna naplata boravišne takse u Grčkoj, koja se naplaćuje dnevno po sobi: privatan smeštaj - 0.5€, hoteli 1*, 2* - 0.5€, hoteli 3* - 1,5€, hoteli 4* - 3€, hoteli 5* - 4€. Plaćanje boravišne takse se vrši na recepciji hotela ili apartmana.
HOTELSKI POPUSTI
Napomena Za sve aktuelne popuste pozovite agenciju.
NAPOMENE:
Svi popusti koji su naznačeni u cenovnicima odnose se samo na devizni deo i važe samo za osnovnu cenu (NE važe za doplate).
Broj osoba po jedinici Min osoba Max osoba Max odraslih Max dece Max beba 0-2 god.
Standard soba pogled bašta 2 3 3 1 0
Standard soba pogled more 2 3 3 1 0
Family bungalov 2 4 2 2 0
Mezoneta 1 5 4 3 0

 

 
POLASCI ZA PARALIJU, OLYMPIC BEACH, NEI PORI, LEPTOKARIJU, PLATAMON, HANIOTI, PEFKOHORI, ASPROVALTU, NEA VRASNU, STAVROS, OFRYNIO BEACH, JERISOS, TRIPITI, URANOPOLIS
POLAZAK ZA
SITONIJU
POLAZAK ZA
TASOS
POLAZAK ZA
SIVOTU
POLAZAK ZA 
EVIJU
POLAZAK ZA
PILION
POLAZAK ZA
KEFALONIJU
POLAZAK ZA
AMULJANI OSTRVO
Mesto polaskaVreme polaskaVreme polaskaVreme polaskaVreme polaskaVreme polaskaVreme polaskaVreme polaskaVreme polaska
BEOGRAD
Turistički terminal na “Lastinom” parkingu, koji se nalazi u sklopu Autocentra Lasta, na autoputu Beograd – Niš.
Adresa je Autoput Beograd-Niš broj 4. 
Lokacija Turistički terminal
18,0021,0017,0014.3015.0019,0013,0018,00
POŽAREVAC (naplatna rampa-restoran "Požarevačka petlja")18,3021,3017,3015.0015.3019,3013,3018,30
SMEDEREVO (Motel Kolari)18,3521,3517,3515.1515.4519,3513,4518,35
VELIKA PLANA (Motel Plana)18,4021,4017,4015.4016.1019,4014,1018,40
MOTEL STARI HRAST18,4521,4517,4515.5516.2519,4514,2518,45
MOTEL KOŠUTA19,0022,0018,0016.1516.4520,0014,4519,00
JAGODINA (B.S. "Coral") ili (B.S. “Lukoil“ na autoputu)20,0023,0019,0016.3017.0021,0015,0020,00
ĆUPRIJA (Motel Ravanica)20,1523,1519,1516.4517.1521,1515,1520,15
PARAĆIN (Restoran Tito)20,2023,2019,2016.5017.2021,2015,2020,20
POJATE (Motel Evropa)20,3023,3019,3017.0017.3021,3015,3020,30
ALEKSINAC (B.S. Jugopetrol)20,4523,4519,4517.1517.4521,4515,4520,45
NIŠ (B.S. preko puta Hotela Nais)21,1500,0020,1517.3018.0022,1516,0021,15
LESKOVAC (Motel Atina)22,000,4521,0018.3019.0023,0017,0022,00
VRANJE (B.S. Jugopetrol)23,302,1522,3020.0020.3000,3018,3023,30
 
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti. 
•Beograd... 60€ / 40€ •Jagodina... 55€ / 35€ •Niš... 50€ / 30€
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti. 
•Beograd... 60€ / 40€ •Jagodina... 55€ / 35€ •Niš... 50€ / 30€
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti. 
• Beograd... 85€ / 70€ •Jagodina...80€ / 65€ •Niš... 75€ / 60€
U cenu prevoza uručunata je cena trajekta Keramoti-Limenas-Keramoti.
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti 
 • Beograd... 80€ / 65€ •Jagodina...75€ / 60€ •Niš... 70€ / 55€
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti. 
• Beograd... 75€ / 65€ •Jagodina... 70€ / 60€ •Niš... 65€ / 55€
U cenu autobuskog prevoza je uračunata karta za trajekt na relaciji Glifa – Agiokampos – Glifa
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti. 
• Beograd... 80€ / 70€ •Jagodina... 75€ / 65€ •Niš... 70€ / 60€
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti. 
• Beograd... 90€ / 80€ •Jagodina...85€ / 75€ •Niš... 80€ / 70€
Doplata za trajekt na relaciji Kilini-Poros-Kilini - 20€.
Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti. 
• Beograd... 75€ / 55€ •Jagodina...70€ / 50€ •Niš... 65€ / 45€
U cenu preovoza je uračunat trajekt na relaciji Tripiti-Amuljani-Tripiti, kao i transfer od luke na Amuljaniju do vila.

NAPOMENE:

• Za putnike koji putuju autobuskim prevozom, polazak je dan ranije u odnosu na datum iz tabele.
• Putnik je dužan da se lično informiše u agenciji o mestu i vremenu polaska, dva dana pred put.
• Putnik je u obavezi da na dogovorenom mestu polaska bude 30 minuta pre ugovorenog vremena polaska.

• Tokom sezone, moguća je promena mesta i vremena polaska.
• Dete od 0-12 godina starosti mora imati svoje sedište (ne može se prevoziti u krilu).
• Cena autobuske karte u jednom pravcu se umanjuje od cene povratne karte za odrasle -20€, za decu do 10 godina -10€.
• Mogućnost transfera iz Subotice, Sombora, Šabca, Kikinde, Zrenjanina,  Vršca, Novog Sada, Allibunara i Pančeva uz doplatu na osnovnu cenu prevoza iz tabele sa polaskom iz Beograda (za realizaciju transfera minimalan broj putnika je 4, za manji broj putnika postoji mogućnost realizacije transfera uz korekciju cene) :
-za polazak iz Subotice, Sombora - 25€;
-za polazak iz Šabaca, Kikinde, Zrenjanina i Vršaca - 20€;
-za polazak iz Novog Sada i Alibunara - 15€;
-za polazak iz Pančeva - 10€.
• Umanjenje cena prevoza u odnosnu na osnovnu cenu prevoza iz tabele sa polaskom iz Beograda :
-za polazak iz Jagodine umanjenje je 5€,
-za polazak iz Niša, Leskovca i Vranja umanjenje je 10€.
• Transferi do i od Beograda mogu biti realizovani mini-busom, kombijem ili putničkim automobilom.  
• Agencija pravi raspored sedenja uzimajući ravnopravno u obzir: vreme uplate aranžmana kao i starost putnika (stara lica ili porodice sa decom).
• Organizator putovanja ne garantuje poziciju sedišta u autobusu ukoliko to nije predviđeno i uplaćeno prema cenovniku kao mogućnost dodatne usluge i doplate.
• Organizator putovanja će putnicima odrediti bilo koje sedište i sprat u autobusu, bez obzira na eventualno usmeno date napomene. Naknadne izmene nisu moguce. Putnik će prihvatiti sedište koje mu agencija dodeli.
• Broj putnika po smenama može se značajno razlikovati. Organizator se ne obavezuje da će prevoz u povratku izvršiti istim prevoznim sredstvom i na istim sedištima kao u odlasku. U slučaju nedovoljnog broja prijavljanih putnika agencija zadržava pravo da pojedine polaske organizuje u saradnji sa drugom agencijom ili manjim prevoznim sredstvom od autobusa.
• Prenos prtljaga od autobusa do smeštajnog objekta nije obaveza Organizatora putovanja. Autobus po dolasku u letovalište staje što je moguće bliže smeštajnom objektu. Putnici su dužni svoj prtljag preneti do smeštaja.
• Organizator ima pravo da za prevoz angažuje sve tipove turističkih autobusa koji ispunjavaju uslove predviđene propisima (mini bus, autobus ili double decker), kao i druga prevozna sredstva ako to okolnosti uslovljavaju. Broj sedišta i razmak između njih zavisi od tehničke specifikacije autobusa (marke i tipa autobusa) i registrovan je u dozvoli te Organizator na to ne može da utiče.
• Iskrcaj putnika i broj mesta iskrcaja putnika pre konačnog mesta odredišta (npr. usputna letovališta i hoteli udaljena od glavne maršrute do 20 kilometara) su u isključivoj nadležnosti agencije i ona nema obavezu obaveštavanja putnika o tome (broju iskrcaja).
• U slučaju dodatnog transfera autobusom ili manjim vozilom moguće je čekanje do stodvadeset minuta. I u polasku, kao i dolasku na destinaiju i sa destinacije može doći do kašnjenja zbog različitih razloga (gužva na putu, kvar, velike količine prtljaga koji je potrebno smestiti u boks autobusa...).
• Ovakav vid prevoza nije linijski, sa utvrđenim striktnim redom vožnje, jer zavisi od velikog broja faktora. Procene trajanja putovanja i dolaska na destinaciju, kao i brzina vožnje su vrlo subjektivne procene vozača i vodiča i ne mogu biti predmet prigovora.
• Mesto izlaska iz autobusa na destinaciji je i mesto polaska za Srbiju.
• Minimum na autobuskom prevozu da bi došlo do realizacije puta je 40 putnika, u protivnom organizator zadržava pravo otkaza do 5 dana pred početak aranžmana,
• Postoji mogućnost ulazaka/izlaska i na usputnim stanicama na autoputu (u dogovoru sa vodičem i vozačem autobusa) koje nisu navedene u tabeli, ali isključivo na mestima predviđenim za stajanje (parking, pumpa, motel, restoran). Zabranjeno je zaustavljanje autobusa na petljama, kružnom toku ili u zaustavnoj traci autoputa zbog ukrcaja/iskrcaja putnika.
• Pušenje u autobusu nije dozvoljeno.

 

 

1. dan: ulazak u hotel posle 14:00h.
2. dan do poslednjeg dana: Slobodni dani za odmor i individualne aktivnosti. Usluga prema programu putovanja
Poslednji dan  boravka: napuštanje hotela do 9:00h. Kraj programa

 

CENA ARANŽMANA OBUHVATA:
-smeštaj u odabranom hotelu po  odgovarajućoj usluzi navedenoj u vaučeru
 

CENA ARANŽMANA NE OBUHVATA:
-putno-zdravstveno osiguranje
-Individualne troškove putnika
-prevoz do odredišta
-boravišnu taksu koja se naplaćuje dnevno po sobi: privatan smeštaj - 0.5€, hoteli 1*, 2* - 0.5€, hoteli 3* - 1,5€, hoteli 4* - 3€, hoteli 5* - 4€. Plaćanje boravišne takse se vrši na recepciji hotela ili apartmana.
 

NAPOMENE:

  • Putnici se sami javljaju na recepciju i smeštaju u hotel uz vaučer dobijen u agenciji. U slučaju nemogućnosti da pronadju ugovoreni hotel, u obavezi su da kontaktiraju predstavnika agencije na telefon koji se nalazi na vaučeru.
  • Organizator ima pravo da otkaže putovanje usled prebukiranosti hotela ili nepredviđenih okolnosti na koje turistička agencija nije mogla da utiče, s tim što je organizator u obavezi da  ponudi alternativni smeštaj u drugom objektu iste  ili više kategorije.
  • O raspodeli soba (spratnost, br.sobe, pogled ) odlučuje hotelijer po dolasku gostiju u hotel i prijavi gosta na recepciji.
  • *“Late arrival,, ( kasni dolazak ): hoteli čuvaju rezervacije za sobe do 18.00h na dan dolaska. Ukoliko dolazite  nakon ovog vremena, trebate nas obavestiti o tom kasnom dolasku najkasnije 48 h pre početka boravka . U protivnom, hoteli imaju pravo izdati sobu(e) drugim gostima te neće uvažiti zahteve za naknadu troškova.
  • Dress code / pravila oblačenja: Obavezan je “dress code” za vreme obroka u restoranima u svim hotelima od 3* do 5*.
  • Organizator nije odgovoran za realizaciju fakultativnih lokalnih izleta predstavnika - ino partnera.
  • Organizator ima pravo da u prvim i poslednjim smenama, kada hotel može biti zatvoren zbog nedovoljne popunjenosti, pomeri datum započinjanja usluge ili ponudi alternativni hotel za isti datum boravka.
  • Smeštaj iz ove ponude registrovan je, pregledan i standardizovan od strane Nacionalne turističke asocijacije zemlje u kojoj se nalazi. Opis destinacija i smeštaja dostupan je u agenciji ili na web-stranici www.atlantic.travel
  • Opisi smeštajnih objekata su informativnog karaktera. Za eventualna odstupanja i kvalitet usluge u okviru smeštajinih objekata, organizator putovanja ne snosi odgovornost, jer to isključivo zavisi od smeštajih objekata.
  • Agencija zadržava pravo da propiše i drugačije uslove plaćanja za pojedine promotivne ponude, kao i za zaposlene u firmama sa kojima zaključi poseban ugovor.
  • Usluga prevoza putnika se vrši samo do mesta/letovališta koja su navedena u tabeli za prevoz ili na glavnom putu do mesta/letovališta navedenog u tabeli za prevoz. Ukoliko traženi hotel nije na glavnom putu, putnik sam organizuje/plaća transfer od mesta izlaska iz autobusa do odredišta. Molimo Vas da prilikom rezervacije prevoza, proverite u agenciji mesto izlaska za traženi hotel.

Vizni režim: Svi putnici, državljani Srbije, koji poseduju nove biometrijske (crvene) pasoše, mogu putovati BEZ VIZA u skladu sa odlukom Saveta Ministara EU.

Svi ostali putnici koji koriste pasoše izdate od strane drugih država u obavezi su da se sami informišu o viznom režimu zemlje u koju putuju .

*Putnici sami snose odgovornost za  lična putna dokumenta i njihovu validnost .

*Maloletna deca bez pratnje roditelja moraju imati overenu saglasnost roditelja  pri prelasku granice.

Uz ovaj program važe Opšti uslovi putovanja turističke agencije Atalntic Travel & Service , licenca OTP 325/2010 od 18.02.2010.

 

USLOVI I NAČIN PLAĆANJA

a)  UPLATA U CELOSTI
 Za uplatu u celosti odobrava se popust koji će za svaki konkretan period biti objavljen na sajtu,kao zvanični  dokument,sastavni deo važećeg kataloga;

b) UPLATA DO POLASKA
40% akontacije prilikom rezervacije (sklapanja ugovora),ostatak najkasnije 15 dana pre putovanja;

c) ODLOŽENO PLAĆANJE
40% akontacije prilikom rezervacije (sklapanja ugovora), ostatak u jednakim mesečnim ratama, po obračunu, do 25.10.2020. Dospeće rata je 15., 20. i 25. u mesecu. Za rate koje dospevaju za naplatu posle iskorišćenog aranžmana obavezno je deponovanje čekova građana kod organizatora, kao garancija plaćanja, najkasnije 15 dana pre putovanja;

d) KREDITI BANAKA
Realizuju se na osnovu profakture dobijene od organizatora,po uslovima banke na dan sklapanja ugovora. Poslovne banke: Banka Intesa, Vojvođanska banka, Komercijalna banka, Raiffeisen banka, EFG  banka.
Napomena: Potvrdu da je kredit odobren kupac (korisnik kredita) dostavlja agenciji  najkasnije 5 dana od dana izdavanja profakture.

e) PLATNE KARTICE
Platnim karticama (Visa, Master, Maestro, American Express,Dina)
Za korisnike kreditnih kartica - Visa i MasterCard,  Banke Intesa – mogućnost plaćanja do 6 rata bez kamate.
Za korisnike kreditne kartice – Visa,  Banke Poštanska Štedionica - odloženo plaćanje do 75 dana, a nakon toga je plaćanje u deset jednakih mesečnih rata, bez kamate.

f ) ADMINISTRATIVNA  ZABRANA
40 % akontacije prilikom rezervacije (sklapanja ugovora ), ostatak u jednakim mesečnim ratama, putem overene administrativne zabrane (formular korisniku izdaje organizator), do 25.10.2020. Dospeće rata je 15.,20. i 25. u mesecu.

NAPOMENA: Plaćanje se vrši u dinarskoj protivvrednosti, na dan uplate po zvaničnom srednjem kursu Narodne banke Srbije. Obavezno proveriti kurs evra prilikom rezervacije i uplate.
Započeti način plaćanja se ne može menjati.